Mielczanin złotym medalistą Pucharu Świata Juniorów w szermierce

10:06, 23.02.2019 M.B Aktualizacja: 00:07, 24.02.2019
Skomentuj Fot. pzszerm.pl Fot. pzszerm.pl

Drużyna polskich szpadzistów znów na "pudle" Pucharu Świata U20. Pod koniec zeszłego roku nasi reprezentanci zajęli w Heraklionie drugie miejsce, w tym roku w Bazylei stanęli na najwyższym stopniu podium. Wśród medalistów jest mielczanin Wojciech Lubieniecki.

Tym razem w finale naprzeciwko Polaków stanęli Francuzi. Nasi reprezentanci prowadzili cały mecz i ostatecznie pokonali przeciwników 45:37. Wcześniej biało-czerwoni rozprawili się z zespołami Belgii, Izraela i Węgier.

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Wojciech Lubieniecki z PTG Sokół 1893, Damian Michalak, Wojciech Kolańczyk i Wiktor Szkop.

W drodze po złoto pokonali drużyny Belgii (45:33), Izraela (45:43), Węgier (45:40) oraz w finale drużynę Francji (45:37).