Zamknij

Chcesz zostać programistą? Odnieś sukces stawiając na Pythona!

12:49, 26.01.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:50, 26.01.2019

Przydomowe oczyszczalnie ścieków stale zyskują na popularności. Ich eksploatacja jest bowiem tania, a oczyszczanie zanieczyszczeń ekologiczne. Jeśli zależy nam na tym, aby dbać o środowisko naturalne, to powinniśmy postawić na taką możliwość. Co przemawia za tym, żeby postawić na taką konstrukcję? Jak wyobrażamy sobie programistę? Czy jako typowego nerda, przesiadującego w otchłaniach swojego pokoju i piszącego programy dla dużych korporacji? Czy może jako eleganckiego pracownika, którego rolą jest dbanie nie tylko o poprawne wpisanie kodu, ale też o odpowiednią prezencję? Otóż obydwie wizje są poprawne. Każdy może zostać programistą. Żeby jednak to zrobić, trzeba przejść kilka kroków.

Po pierwsze - jaki język wybrać?

Odpowiedź jest prosta: taki, który przyniesie odpowiednie dochody. Scratch, bądź Logo to też języki programowania, ale wykorzystywane wyłącznie w szkolnictwie. Można odnieść na nich sukces, ale... jeśli zostanie się nauczycielem programowania. W innych okolicznościach jest to raczej niemożliwe.

Mówiąc krótko, warto spróbować w Javie, lub Pythonie. Obydwa języki są proste i nie wymagają potężnych, programistycznych podwalin. Jednocześnie obydwa są bardzo popularne i wykorzystywane na zdecydowanej większości urządzeń. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że Python jest często nazywany Javą 2.0.

Po drugie - dlaczego Pyton?

Oczywiście sama innowacyjność Pytona to nie jedyny argument przemawiający za sensownością jego wyboru. Zastanówmy się, jakie sa inne powody, dla których warto właśnie na niego postawić.

1. Prosty język i interfejs

Python jest językiem bardzo prostym. Nie trzeba się go uczyć na pamięć. Wykorzystywane komendy mają domyślny charakter a sam interfejs języka jest bardzo przejrzysty. Układ poszczególnych wierszy zawiera tzw. wcięcia, dzięki którym można łatwo odszukać wybraną komendę i wprowadzić ewentualne poprawki.

2. Szybka nauka

Python jest językiem niezwykle szybkim, zwłaszcza w kontekście nauki programowania. W Internecie można znaleźć mnóstwo narzędzi, które pozwalają w nim pisać. A jeśli ktoś nie jest zainteresowany ściąganiem aplikacji na komputer, zawsze może ją zastąpić narzędziem online. Jest sporo a zdecydowana większość z nich działa w sposób płynny i bezawaryjny.

3. Możliwości zawodowe

O zawodowym potencjale Pythona pisze się bardzo dużo. A teraz z innej beczki. Według danych przedstawionych przez poczytny, amerykański serwis codingdojo.com, specjaliści znający ten język programowania należą do ścisłej czołówki najbardziej rozchwytywanych wśród tamtejszych firm z branży IT. Nic w tym dziwnego, skoro w Pythonie można pisać dosłownie wszystko...

Po trzecie - jak się go nauczyć?

Wiemy już jakiego języka chcemy się uczyć. Wiemy też, dlaczego to zrobić. A teraz najważniejsze pytanie - jak to zrobić. Odpowiedź na nie jest prosta. Wystarczy znaleźć profesjonalną szkołę programowania, działającą w trybie stacjonarnym. Tego typu szkoły mają olbrzymi potencjał edukacyjny. Zatrudniają najlepszych specjalistów, stosują najnowsze i najskuteczniejsze techniki uczenia i - co najważniejsze - posiadają odpowiedni sprzęt i pomoce naukowe, dzięki którym zagadnień związanych z Pythonem można się uczyć również w domu, oczywiście w przerwie pomiędzy poszczególnymi blokami zajęć.

Kurs Python może być bramą do Twojej nowej, zawodowej drogi. Czy zdecydujesz się na nią wejść?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%