Zamknij

Wielki test przyssawek do szkła. Tym urządzeniom możesz zaufać

11:00, 28.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:01, 28.07.2021

Przyssawki do szkła mają za zadanie utrzymywać wielkogabarytowe, ciężkie tafle. Nic dziwnego, że są poddawane restrykcyjnym badaniom. Gdy przejdą je pozytywnie można założyć, że są warte polecenia. Jeżeli szukasz dobrej klasy produktów do realizacji swoich prac zapoznaj się z wynikami wielkiego testu.

Do porównania wybraliśmy przyssawki do szkła, które są dostępne na stronie https://dzwigamy.com/przyssawki/. Wzięliśmy pod uwagę modele próżniowe, które mają znacznie większy udźwig od ręcznych i doskonale radzą sobie nawet z bardzo dużymi ciężarami. Cechuje je wysoka przyczepność (działają niczym magnes) oraz łatwe sterowanie za pomocą narzędzi monitorujących. Mowa tu o urządzeniach UPG oraz Kappel.

Przyssawki UPG – czy zasługują na uznanie?

Przyssawki UPG są popularnym urządzeniem wśród monterów. Działają dzięki dwóm niezależnym obwodom próżniowym, gwarantując w ten sposób pewny chwyt i możliwość przenoszenia na różnych dystansach, w pozycji horyzontalnej lub wertykalnej. W teście sprawdzano m.in. jak działa ramię i czym się charakteryzuje. Tutaj wyniki są bardzo dobre, bo UPG ma przedłużane ramiona pozwalające na operowanie większymi elementami, również na większą odległość. Samo ramię jest demontowane, można je łatwo ściągnąć. Za pewny chwyt i stabilne trzymanie tafli odpowiadają talerze przyssawkowe z popychaczem (przegubem sprężynowym), zazębienia co 90 stopni i rastry. To wszystko sprawia, że przenoszenie szkła o wadze nawet 600 kg jest możliwe i odbywa się w wygodny sposób. Operatorzy zwrócili uwagę na indywidualną konfigurację przyssawek bez pomocy narzędzi, ostrzegawcze sygnały akustyczne, a także zintegrowane przyrządy pomiarowe.

Przyssawki Kappel – co wyróżnia je na tle konkurencji?

Drugą serią produktów, która wzięła udział w teście przyssawek są przyssawki Kappel. To taka sama kategoria jak UPG – mają udźwig do 600 kg, dlatego porównanie dwóch modeli z tej klasy jest najbardziej miarodajne. Czego się dowiedzieliśmy? Większość parametrów jest taka sama lub podobna, dlatego różnice w efektywności czy tempie pracy nie będą mocno odczuwalne. Komfort pracy operatora jest na równie wysokim poziomie, choćby ze względu na praktyczne funkcje jak amortyzator pochylenia szyby czy przechylenie ręczne w poziomie o 90 stopni.

Zarówno UPG jak i Kappel są zasilane silnikami 12 V o dużej pojemności dlatego po pełnym naładowaniu mogą pracować długo, niezależnie od sieci. Ostateczną decyzję o tym, co wybrać w wypożyczalni, podejmij przy pomocy doradcy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%