Zamknij

Cellulit - jak powstaje i jak z nim walczyć?

11:13, 02.10.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:13, 02.10.2019

Cellulit jest problemem dotykającym coraz większej ilości kobiet. Niestety borykają się z nim także coraz to młodsze dziewczęta. Problem ten może dotykać nawet mężczyzn.

Cellulit jest to niewłaściwe rozmieszczenie się tkanki tłuszczowej w warstwie tkanki podskórnej, co widoczne jest w postaci niewielkich bruzd na skórze.

Cellulit jest złożonym problemem zdrowotnym wynikającym z wielu czynników. Najczęściej powstaję poprzez prowadzenie siedzącego trybu życiu oraz poprzez nadprogramowe kilogramy. Czynniki te utrudniają przepływ krwi i limfy w tkance, co skutkuje niedotlenieniem komórek i gorszym ich ukrwieniem. Proces ten powoduje pojawienie się tzw. „pomarańczowej skórki” na udach, ramionach, brzuchu czy biodrach.

Innymi czynnikami sprzyjającymi pojawieniu się cellulitu na naszej skórze są także zaburzenia hormonalne. W momencie pojawienia się cellulitu należy udać się do lekarza specjalisty, w tym przypadku endokrynologa i ustalić czy przyczyną dolegliwości nie są zaburzenia hormonalne. Ponadto do powstania cellulitu może przyczynić się także palenie papierosów, noszenie obcisłej odzieży oraz brak aktywnego trybu życia.

Aby pokonać cellulit trzeba uderzyć w samo źródło problemu. W momencie ustalenia właściwego poziomu naszych hormonów, z pomarańczową skórką możemy podjąć walkę w pojedynkę. Jednak w przypadku, gdy cellulit wynika z zaburzeń hormonalnych należy trzymać się szczegółowych instrukcji lekarza specjalisty.

Podejmując walkę z cellulitem należy uderzyć w samo źródło problemu, a mianowicie zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu oraz właściwe ukrwienie i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w tkance podskórnej. Należy nawadniać organizm od środka wypijając dziennie ok 1, 5-2, 0 litrów niegazowanej wody.

Trzeba również zadbać o naszą skórę od zewnątrz, dbać by była zawsze nawilżona, wykonywać regularnie peelingi oraz masaże, które pobudzą tkankę tłuszczową i spowodują że będzie bardziej ukrwiona i dotleniona. Z pomocą mogą przyjść kremy i balsamy dedykowane specjalnie dla skóry z „pomarańczową skórką”.

Dodatkowym silnym czynnikiem pomagającym w walce z cellulitem będzie sport. Warto uprawiać wysiłek fizyczny 3-4 razy w tygodniu, nie dość że pomoże nam to w pokonaniu cellulitu, to również przyczyni się do lepszego samopoczucia i zadowolenia z siebie.

W obecnych czasach, kiedy perfekcyjny wygląd jest wizytówką każdego człowieka, często jesteśmy skłonni do wyolbrzymiania swoich problemów co skutkuje gorszym samopoczuciem i brakiem akceptacji własnej osoby. Dotyczyć to może również cellulitu. Młode dziewczęta bazując na dzisiejszych modelkach, aktorkach i piosenkarkach często pragną wyglądać jak ich idole. Może to powodować zaburzenia psychiczne oraz wyimaginowanie problemów, między innymi również problemu z „pomarańczową skórką”.

Z cellulitem można wygrać. Wystarczy regularne uprawianie sportu, tabletki na cellulit, masaże peelingi oraz właściwe nawilżanie skóry.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%