Zamknij
REKLAMA

Jak wziąć pożyczkę pozabankową?

14:34, 13.09.2019 | Materiał partnera

Z roku na rok powstaje coraz więcej firm pożyczkowych, które kuszą nowych klientów pierwszą pożyczką za darmo. Nie jest to jedynie chwyt marketingowy, a prawdziwa oferta, która dostępna jest w postaci pożyczki krótkoterminowej. Banki również czasami oferują kredyt na 0% lub też z jedną ratą gratis, ale wciąż w porównaniu do parabanków takich ofert jest bardzo mało. Wiele osób musi pożyczać pieniądze, aby móc zrealizować swoje plany lub większe i nagłe zakupy. Nie każdy ma aż tyle oszczędności, aby kupić nową pralkę, gdy stara się zepsuje. Ponadto dostać pożyczkę jest po prostu łatwiej, niż otrzymać kredyt w banku. Jak wziąć pożyczkę pozabankową?

Skąd wziąć ofertę pożyczki?

Najłatwiej pożyczkę pozabankową zaciągnąć przez Internet. Jak wziąć pożyczkę? Wystarczy znaleźć ranking firm pożyczkowych albo stronę, gdzie można złożyć tylko jeden wniosek, który trafi do wielu firm, a my otrzymamy dokładnie wyliczone oferty. Oczywiście można też samodzielnie znaleźć stronę www firmy, która wydaje nam się najlepsza. Nadal istnieją firmy, które udzielają pożyczek przez pośrednika, jednak zwykle jest to droższe rozwiązanie niż załatwienie wszystkich formalności samodzielnie.

Wniosek o pożyczkę – co trzeba wypełnić?

Żeby dostać pożyczkę, najpierw trzeba złożyć o nią wniosek. Najłatwiej będzie to zrobić bezpośrednio na stronie parabanku lub przez portal współpracujący z wieloma podmiotami. Jak wziąć pożyczkę? Wystarczy wybrać kwotę, jaką chcemy pożyczyć oraz czas spłaty. Później system przeniesie nas do wypełniania wniosku. W tym momencie przyda się ważny dowód osobisty i numer rachunku bankowego, a także dokumenty, które pomogą nam złożyć oświadczenie finansowe.

We wniosku wpisujemy dane osobowe, które muszą się zgadzać z danymi podanymi w banku podczas zakładania rachunku rozliczeniowego. Nie możemy podać rachunku, który posiadamy wspólnie z inną osobą, ponieważ parabank nie będzie wtedy w stanie zweryfikować naszych danych. Kolejny krok to wypełnienie oświadczenia o dochodach. Wypełniamy je samodzielnie, ale należy podać informacje zgodne z prawdą. Najczęściej trzeba podać wysokość dochodu oraz jego rodzaj, jeśli osiągamy dochód z kilku źródeł, warto wpisać każde z nich lub też podsumować je i dodać do rubryki inne, jeśli nie jest możliwe przypisanie ich do odpowiedniej kategorii. Oprócz dochodów również należy podać wydatki, między innymi koszty już posiadanych kredytów czy pożyczek.

Na koniec wniosku poproszeni będziemy o udzielenie zgody na sprawdzanie baz dłużników, czyli weryfikację klienta. Ostatnim krokiem jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego na drobną kwotę. Po tym przelewie firma będzie mogła sprawdzić prawdziwość danych osobowych podanych we wniosku.

Ile czasu trzeba czekać na odpowiedź?

Tutaj sprawa wygląda różnie, ponieważ po pierwsze zależy od tego, jak szybko z naszego banku wyjdzie przelew weryfikacyjny. Jeśli będzie to przelew ekspresowy, to firma pożyczkowa będzie w stanie równie szybko potwierdzić zgodność danych osobowych. Z kolei, gdy parabank sprawdza bazy dłużników, czas oczekiwania na odpowiedź może się nieco wydłużyć, tak samo, gdy składamy wniosek bardzo późno lub w dni wolne od pracy. Jednakże szacuje się, że większość firm udziela odpowiedzi w ciągu jednego dnia roboczego.

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone