Zamknij

Kurs na wózki widłowe - informacje dla kandydatów na operatora!

21:18, 05.09.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 21:19, 05.09.2019

Wśród najpopularniejszych aktualnie szkoleń znajdziemy kurs na wózki widłowe. Z czego wynika niesłabnąca popularność tego typu kursu? Operator wózków widłowych to osoba bardzo mile widziana na rynku pracy. Dobre kwalifikacje, doświadczenie, precyzja i sumienność, to główne cechy takiego specjalisty. Spore znaczenie ma także wysokie wynagrodzenie, wynikające ze specyfiki tej pracy oraz dużej konkurencji w walce o kandydata na rynku pracy. Chcesz prowadzić wózki widłowe i poszerzyć swoje kwalifikacje? Zapraszamy do lektury!

Czy kurs na wózki widłowe jest obowiązkowy do zdobycia uprawnień?

Wózki widłowe, czy też wózki jezdne, jak powinno się mówić fachowo, to pojazdy, bez których współczesna gospodarka praktycznie nie istnieje. Nietrudno jest więc zdobyć odpowiednie doświadczenie w ich obsłudze. Kurs na wózki widłowe to najprostszy sposób, by tego dokonać. Nie jest jednak obowiązkowy, by przystąpić do egzaminu. Egzamin na operatora wózków widłowych przebiega przed komisją UDT i jego zaliczenie skutkuje uprawnieniami, kurs przeprowadzany jest przez prywatne firmy, których celem jest wyłącznie przygotowanie kandydata do tego egzaminu (czego UDT formalnie nie wymaga).

Jakie wymagania na wózki widłowe?

Jeśli odpowiada nam stanowisko operatora wózków widłowych to warto przyjrzeć się podstawowym wymaganiom, by przystąpić do egzaminu. Kandydat to osoba pełnoletnia, która posiada wykształcenie minimum podstawowe. Musi także posiadać odpowiednio udokumentowany stan zdrowia fizycznego i psychicznego. To wszystko. Jak widać podniesienie kwalifikacji jest w zakresie wielu zainteresowanych kandydatów, a opłatę za kurs na wózki widłowe możemy z powodzeniem potraktować jako inwestycję w samego siebie.

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe?

Cena kursu na wózki widłowe nie powinna odstraszać. Najmniej zapłacimy za nie około 500 zł, średnia cena kursu na wózek widłowy w Polsce to około 700 – 1 000 zł. Czas trwania kursu to 35 – 39 godzin lekcyjnych. Czas ten podzielony jest na dwa etapy kursu: etap teoretyczny, trwający 25 h, a także etap praktyczny, trwający 10 h. W drugim etapie zaznajomimy się z prowadzeniem oraz mechaniką pojazdu, między innymi poznając części do wózków widłowych oraz podstawowy serwis wózków widłowych. Warto pamiętać, że cena kursu na wózki widłowe różni się znacząco, w zależności od miasta, a także w zależności od tego jaki rodzaj uprawnień nas interesuje. Nie warto oszczędzać, gdyż dobre przygotowanie to większa szansa na zdanie egzaminu i szybkie przystąpienie do pracy!

Egzamin na operatora wózka widłowego

Egzamin prowadzony przed komisją UDT nie jest specjalnie skomplikowany. Podobnie jak kurs na wózki widłowe, podzielony jest na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczna to 5 pytań, np. części do wózków widłowych, jak prowadzić wózki widłowe, jakie są rodzaje napędów itd. Należy odpowiedzieć na minimum 3 z 5 pytań.Część praktyczna kursu na wózki widłowe pokazuje czy kandydat potrafi umiejętnie i bezpiecznie wykonać podstawowe manewry pojazdem.

Artykuł przygotowano przy współpracy z firmą Dunpol, oferującej Wózki widłowe Toyota.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%