Zamknij
REKLAMA

Gokarty na pedały dla dzieci. Jak wybrać najlepszy?

10:51, 14.08.2019 | Materiał partnera

Współcześni rodzice rozpaczliwie szukają sposobów na aktywowanie swoich dzieci. Siedzący tryb życia prowadzi niestety większość z naszych pociech. Kilka godzin dziennie w szkole, potem w domu odrabianie lekcji i ulubione rozrywki typu komputer czy telewizor również na siedząco. Lekarze biją na alarm. Taki styl życia jest dewastujący nie tylko dla młodych kręgosłupów, ale i dla ogólnego stanu zdrowia. Idealnym rozwiązaniem może być zaproponowanie jazdy gokartem na pedały. Aktywność ta jest bardzo prosta, a do tego bezpieczna. Pojazd ma 4 koła, więc nie trzeba uczyć się utrzymywania równowagi. To sprawia, że prowadzić je mogą już nawet 2-letnie maluchy. Dzieci są zachwycone tymi pojazdami. Przypominają samochód, więc można trochę poudawać dorosłych. A rodzice się cieszą, że syn czy córka spędza czas aktywnie, na świeżym powietrzu i jeszcze do tego dobrze się bawi.

Wybieranie odpowiedniego modelu

Na rynku możemy spotkać wiele przeróżnych modeli. Warto zaangażować dziecko, żeby samo zdecydowało, jaki podoba mu się najbardziej. Mamy wtedy praktycznie gwarancję, że dziecko będzie spędzać długie godziny na jeździe. Znaleźć możemy pięknie zdobione, różowe egzemplarze dla małej królewny, modele wzorowane na ciągnikach John Deere do jazdy terenowej, aż po przypominające Ferrari bolidy. 

Gokarty na pedały będą się też różniły między sobą wielkością w zależności od wieku dziecka. Są modele już dla 2-letnich rajdowców. Dzieci w wieku 3-8 lat mają pojazdy nieco większe i do tego z przesuwanym siedziskiem, co sprawdza się idealnie w okresie tak szybkiego wzrostu. I już zupełnie inne i dużo bardziej profesjonalne są gokarty z oferty dla nastolatków. 

Dobierając odpowiedni model, warto udać się renomowanego punktu sprzedaży. Ten zapewni nie tylko szeroki wybór modeli, ale również na pomoc i poradę fachowca. Daje nam to również gwarancję, że kupujemy pojazd sprawny technicznie, dobrej jakości i taki, który wytrzyma kilka sezonów nawet intensywnego użytkowania.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Wybranie odpowiadającego nam wizualnie gokarta dla dziecka to dopiero połowa sukcesu. Podczas zakupu powinniśmy też zwracać uwagę na pewne parametry techniczne. Dzieci uwielbiają jazdę, wycieczki i pościgi gokartami i ciężko je oderwać od tej aktywności. Dlatego upewnijmy się, że fotel jest wygodny, daje odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Rozwiązaniem, jakiego powinniśmy poszukać, jest przesuwane siedzisko. Pozwoli ono utrzymać odpowiednie do bezpiecznej jazdy ugięcie rąk i nóg dziecka, nawet jeśli za kilka miesięcy nasza pociecha znacząco urośnie.

Źródło: https://www.sportking.pl

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone