Zamknij
REKLAMA

Jak stworzyć ciekawą dekorację na ścianę w salonie przy użyciu plakatów

12:19, 10.08.2019 | Materiał partnera

Jeden z bardzo modnych i popularnych trendów to tworzenie swoich autorskich galerii ściennych, które stanowią ciekawą dekorację pokoju dziennego lub salonu. Ozdobą samą w sobie są ramy, ciekawie dobrane, ale też ich wnętrze, czyli właśnie plakaty do salonu oraz grafiki. Jak zaaranżować taką ścianę, by była inna niż wszystkie, spersonalizowania, oraz by fantastycznie podkreślała charakter wnętrza? Poniżej kilka wskazówek.

Modne plakaty do salonu
Wybierając plakaty do salonu warto zwrócić uwagę na ich styl oraz kolorystykę. Można trzymać się tego, aby plakatu stanowiły spójną całość i uzupełniały się. W takim przypadku wystarczy znaleźć modny sklep z plakatami i kupić jedną z gotowych propozycji, czyli komplet pasujących do siebie wzorów i motywów. Dzięki temu z pewnością nie popełni się aranżacyjnej wpadki. Gotowe zestawy to prosty wybór - każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie popularne motywy to między innymi wzory botaniczne, tropikalne liście, plakaty z motywami typograficznymi, które zawierają ciekawe hasła i napisy.

Z czym zestawić plakaty
Zestaw plakatów, które pasują do siebie pod względem kolorystyki lub motywów, warto uzupełnić o coś jeszcze. Wtedy galeria będzie bardziej interesująca. Dobry pomysł to na przykład obrazy na płótnie, które można spersonalizować, na przykład zamawiając taki obraz ze swoim autorskim zdjęciem. Duży format oraz niebanalna treść, z pewnością będą przyciągać uwagę. Galerię można uzupełnić też o obraz gotowy, do zakupienia w modnym sklepie z elementami dekoracji wnętrz. Abstrakcyjny, przedstawiający pejzaż lub krajobraz, albo modne motywy, takie jak most, drapacz chmur, czy las. Każdy z pewnością znajdzie coś w stylistyce, która najbardziej mu odpowiada.

Prywatne zdjęcia
Kropką nad i takiej galerii z pewnością powinny być prywatne zdjęcia rodzinne, oprawione w ładne ramki. Można zdecydować się też na tak zwane multiramki, w których obok siebie zestawia się kilka lub kilkanaście zdjęć w różnych formatach. Prywatne zdjęcia to najlepszy sposób na to, by galeria ścienna była inna niż wszystkie i nie do podrobienia. Zdjęcia można do tego wszystkiego można utrzymać w ciekawej black and white, albo na przykład w klimacie retro. Do tego wszystkiego można dołączyć ciekawe grafiki zakupione na przykład podczas wakacji czy zagranicznych wojaży. Świetnym pomysłem będzie też oryginalny plakat filmowy lub plakat z koncertu. To prawdziwe urozmaicenie galerii, która nie stanowi wtedy kompozycji żywcem wyjętej ze sklepu z plakatami, ale coś zdecydowanie bardziej autorskiego.

Szukasz plakatu do Twojego salonu? Odwiedź https://www.wydrukinasztuki.pl/plakaty/przeznaczenie/do-salonu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone