Zamknij
REKLAMA

Zabezpiecz swój samochód!

17:44, 16.07.2019 | Materiał partnera

Letnia aura nie rozpieszcza nas. To smutne, bo nastała pora, kiedy z reguły wybieramy się na wakacyjny wypoczynek. Tymczasem musimy zmagać się z silnymi wiatrami, które stanowią duże zagrożenie dla nas i naszego dobytku. Na największe zagrożenia narażone są wszystkie nasze ruchomości, w tym samochody. Jak uchronić je przed wichurami i innymi zdarzeniami losowymi?

Solidny garaż

Takie schronienie jest niezbędne, by ustrzec środek transportu przed skutkami nieprzewidywalnych nawałnic. Najlepiej postawić to murowane, cechujące się solidną konstrukcją. Niemniej godne rozważenia są także metalowe, zamykane wiaty. Tworzone są przez wielu producentów z całego kraju i dostarczane pod wskazany adres. Wymagają jednak od nas tego, byśmy odpowiednio przygotowali podłoże, na którym mają być postawione. Na tym na szczęście kończy się praca, którą musimy wykonać. Resztą zajmują się profesjonaliści. To oni zakotwiczają całość, by stabilnie stała na swoim miejscu. Nieco mniej funkcjonalnym rozwiązaniem jest zadaszenie z materiałów sztucznych. Wprawdzie chroni karoserię samochodu przed gradem, ale nie jest odporne na silne podmuchy wiatru. Niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodowej osłony wybierzemy, wymaga ona pewnej inwestycji. Łatwiej będzie poradzić sobie z wydatkiem, mając wiadomości o tym, jaki pożyczkodawca ma najlepszą ofertę. Przyda się do tego porównywarka chwilówek. Jest bardzo przydatnym narzędziem pomocniczym.

Dodatkowe zabezpieczenia

Nasza własność może zostać zniszczona przez warunki pogodowe, ale zagrażają jej również złodzieje. Nawet nie zdajemy sobie sprawę z tego, jak często czyhają oni na bardzo różne modele aut. Okazuje się bowiem, że policyjne statystyki w tej materii nie zawsze stanowią rzetelne źródło informacji. Niemal każdy może zostać okradziony. Dlatego warto zainwestować w odcięcie zapłonu. To taki przełącznik wewnątrz auta, o którym wie tylko jego właściciel. Ponadto sprawdzają się również rozmaite blokady i lokalizatory GPS. Wszystkie te nowinki techniczne są jednak sporym wydatkiem. Na szczęście w jego obliczu możemy skorzystać z oferty ratkomat.pl. Zdecydowanie lepiej jest przecież zainwestować niewielką kwotę niż złościć się na to, że ktoś przywłaszczył sobie naszą własność.

Odpowiednie ubezpieczenie

Nie myślimy o tym na co dzień, ale posiadając kilkuletni samochód, powinniśmy wykupić polisę AC. Ona stanowi gwarancję, że w razie zniszczeń czy kradzieży nie będziemy nadto stratni. Przekonują się o tym dość boleśnie wszyscy ci, którzy nie pomyśleli o tym przed kradzieżą ich ukochanego auta. Zapewniają, że gdyby mogli cofnąć czas, zdecydowaliby się na zakup dodatkowego pakietu ochronnego. To samo mówią o ubezpieczeniu szyb i opon. Niejeden z kierowców boleśnie przekonał się o tym, jak dużo kosztują wspomniane części. Mając odpowiednią ochronę ze strony ubezpieczyciela, wydatek ten nie byłby tak dotkliwy. Dobrze jest o tym pamiętać, kiedy przyjdzie pora na wykupienie ubezpieczenia. Taka inwestycja zwraca się w stu procentach. Warto samemu przekonać się o tym.  

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone