Zamknij
REKLAMA

5 sytuacji w których pożyczanie pieniędzy się opłaca

17:41, 16.07.2019 | Materiał partnera

To, czy pożyczenie pieniędzy, przyniesie jakieś korzyści, zależy od sytuacji. Na pewno decyzję należy podjąć świadomie i po przemyśleniu, a nie pod wpływem chwilowego impulsu. Branie pożyczek nie jest złym pomysłem – czasami skorzystanie z takiego wsparcia może się naprawdę opłacić. Jednak tylko wtedy, gdy dokładnie oszacuje się koszt planowanej pożyczki w porównaniu do zysków, jakie może przynieść.

Podstawowe zasady pożyczania

Zaciągnięcie pożyczki, to decyzja, przy podejmowaniu której należy kierować się trzema podstawowymi zasadami. Przede wszystkim pożyczać można wtedy, gdy faktycznie się to opłaca, Poza tym należy pożyczać z głową, czyli tylko wtedy, gdy nie będzie problemu ze spłatą zobowiązania.

Trzecia zasada to poszukanie oferty, która będzie najkorzystniejsza i łatwa do spłacenia – najlepiej posłużyć się w tym celu rankingiem pożyczek. Warto też sprawdzić opinie o firmach pożyczkowych, np. na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/aasa-polska.

Kiedy opłaca się pożyczać?

Pożyczyć opłaca się m.in. wtedy, gdy brak pieniędzy mógłby spowodować utratę okazji. Może to być np. atrakcyjna wycieczka last minute, którą można kupić za połowę ceny. Nawet przy kosztach pożyczki oraz wycieczki będzie się to bardziej opłacać niż skorzystanie z wycieczki po normalnych cenach za kilka miesięcy. Pożyczkę warto zaciągnąć także po to, aby zainwestować w siebie. To idealne rozwiązanie, gdy pilnie trzeba podnieść swoją znajomość języka obcego czy innych umiejętności. Zobacz również Marzysz o własnym biznesie? 4 sposoby, które pozwolą ci spełnić to marzenie!

Zaciągnięcie pożyczki może się opłacić również w sytuacji, gdy potrzebne są pieniądze na inwestowanie w bliskich. To dobre rozwiązanie przed świętami czy komunią, kiedy przydadzą się dodatkowe środki. Z takiego wsparcia korzystają też przedsiębiorcy, gdy kontrahenci nie płacą w terminie, aby zapewnić sobie płynność finansową. Z pożyczki można też skorzystać w sytuacji, gdy konieczny jest pilny remont, np. na ścianach pojawi się grzyb i konieczne będzie skucie tynku. Z takimi pracami nie można czekać, ponieważ grzyby wytwarzają szkodliwe dla zdrowia mykotoksyny.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone