Zamknij
REKLAMA

3 rzeczy, których nie należy robić przy użyciu depilatora laserowego

19:32, 05.07.2019 | Materiał partnera

Jest wiele sposobów usuwania zbędnych włosków rosnących na twarzy, nogach, ramionach czy w okolicach bikini, ale depilację laserową uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych metod. Emitujące wiązkę lasera depilatory znajdują zastosowanie nie tylko w profesjonalnych salonach, ale i domach. Po użyciu takiego urządzenia należy odpowiednio zadbać o skórę. Czego należy unikać po zabiegu?

Opalanie

Po użyciu depilatora laserowego skóra jest podrażniona, przez dłuższy czas może utrzymywać się zaczerwienienie. Przez minimum 14 dni od wykonania zabiegu nie powinniśmy wystawiać wydepilowanych części ciała na słońce. O ile zimą nie jest to takie trudne, latem może okazać się nieco kłopotliwe. W upalne dni noszenie sięgających do kostek spodni czy bluzek z długim rękawem nie jest w pełni komfortowe, nawet jeśli są to ubrania uszyte z lekkich i przewiewnych tkanin. Jeżeli nie możemy uniknąć ekspozycji na promienie słoneczne, należy posmarować skórę kremem z bardzo wysokim filtrem UV, minimum SPF50. Brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej może być przyczyną pojawienia się powikłań po zabiegu, takich jak oparzenia, bolesne pęcherze, nieestetyczne przebarwienia, a nawet stany zapalne skóry.

Po depilacji laserowej należy unikać opalania na słońcu, jak również w solarium. Nie powinno się także sięgać po samoopalające preparaty.

Stosowanie drażniących kosmetyków i leków fototoksycznych

Po zabiegu depilacji laserowej należy na kilka dni zrezygnować z używania kosmetyków z drażniącymi substancjami w składzie, takimi jak alkohol. Dotyczy to nie tylko preparatów myjących i pielęgnacyjnych, ale również perfum. Przez ok. 14 dni od wykonania zabiegu nie należy złuszczać naskórka. To oznacza, że powinniśmy unikać peelingów i preparatów z kwasami złuszczającymi. W przypadku, gdy zaczerwienienie skóry jest intensywne możemy sięgnąć po kosmetyk z delikatnym składem, np. z panthenolem. Dobrze sprawdzają się produkty pielęgnacyjne przeznaczone dla niemowląt.

Przez 4 tygodnie po depilacji konieczne jest unikanie leków fototoksycznych, czyli uczulających na słońce. Mowa tu o preparatach na bazie dziurawca czy nagietka. Przyjmowanie ich należy przerwać już na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem, dotyczy to także herbatek wyszczuplających.

Korzystanie z basenu, sauny i siłowni

Po użyciu depilatora laserowego nie powinno się korzystać z sauny, basenu, a nawet publicznego prysznica, aby zapobiec kontaktu z bakteriami mogącymi wywołać zakażenie. Przez minimum 7 dni musimy uważać, aby nie narażać skóry na zbyt wysoką temperaturę. Niewskazany jest ponadto intensywny wysiłek fizyczny, zarówno na siłowni, jak i w domu. W czasie ćwiczeń może dojść do dużego wzrostu ciśnienia krwi i wzmożonej potliwości, co wydłuży czas regeneracji podrażnionej po zabiegu skóry. 

Przestrzeganie powyższych zaleceń pozwala uniknąć ubocznych skutków depilacji laserowej, które mogą być nieprzyjemne. Właściwie używany depilator nie wpłynie negatywnie na kondycję i wygląd skóry, a w dodatku pozwala na długo zapomnieć o zbędnym owłosieniu. Podczas poszukiwań odpowiedniego sprzętu warto przeanalizować nie tylko najważniejsze parametry techniczne, ale i publikowane na jego temat opinie. W tym artykule opisano bezpieczne w użyciu depilatory laserowe, które skutecznie usuwają niechciane włoski z różnych części ciała.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone