Zamknij
REKLAMA

Klucze hydrauliczne - Poradnik od Eksperta branży

15:13, 24.06.2019 | Materiał partnera

Klucze hydrauliczne to podstawowe narzędzia każdego hydraulika. Za pomocą specjalistycznych kluczy do rur fachowiec może wykonać różnego typu prace. Ważne jednak, aby klucz był dobrany do rodzaju wykonywanych napraw. Jakie rodzaje kluczy hydraulicznych wyróżniamy i do jakich prac przeznaczone są konkretne modele? Zachęcamy do lektury!

Rodzaje kluczy hydraulicznych

Wyróżniamy różne rodzaje kluczy hydraulicznych, wśród najpopularniejszych modeli wymienić możemy:

  • Klucz nastawny

Bardzo popularnym rodzajem kluczy hydraulicznych jest klucz nastawny. Klucz nastawny wyposażony jest w specjalny mechanizm szczękowych, dzięki któremu możemy regulować rozstaw szczęk. Wszystko to sprawia, że klucz można dopasować do rur, śrub i nakrętek o różnej średnicy.

  • Klucz szwedzki

Ramiona kluczy szwedzkich ułożone są równolegle do siebie, na jednym z ramion klucza znajduje się nakrętka umożliwiająca regulację rozstawu szczęk. Szczęki kluczy szwedzkich są delikatnie wygięte. Klucze szwedzkie dobrze sprawdzają się w przypadku rur gwintowanych.

  • Klucz do rur typu s

Klucz hydrauliczny typu S bardzo dobrze sprawdza się w pracy  z rurami i gwintami, zapewnia on  stabilny chwyt również w przypadku rur o niewielkiej średnicy.

  • Klucz do rur żaba

To jeden z najbardziej uniwersalnych kluczy do rur. Szczęki tego typu kluczy wykonane są ze stali, charakteryzują się więc doskonałą trwałością. Szczęki połączone są śrubą, która umożliwia regulację rozstawu szczęk.

Ponadto, wyróżniamy również takie klucze hydrauliczne, jak klucz samozaciskowy, klucz typu stillson, klucz do rur łańcuchowy, klucz sześciokątny,  klucz do rur pe, klucz do rur taśmowy i inne.

Klucze hydrauliczne  - Mb meganarzedzia.pl

Klucze hydrauliczne to ważne narzędzia pracy, które powinny doskonale spełniać swoją funkcję przez długi, długi czas.  Warto więc  dokładnie przemyśleć swój wybór i zakupić klucze hydrauliczne od zaufanych producentów.

Ciekawą ofertę kluczy hydraulicznych przygotowała firma Mb Meganarzedzia, w między innymi proponuje:

  • Klucz nastawny szczypce 250 mm Verkatto - klucz z rękojeścią wykonaną z antypoślizgowego tworzywa i szczękami z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej. Klucz umożliwia  odkręcenie  i dokręcenie rur, kształtek, śrub  oraz nakrętek.
  • Klucz nastawny do rur typu S marki Verkatto - jest to klucz  z regulowanym rozstawem szczęk - szczęki można regulować w zakresie: 1,5 -  37,5 mm. Klucz ma rękojeść pokrytą antypoślizgowym tworzywem, dzięki czemu zwiększa się komfort pracy. Omawiany klucz doskonale sprawdza się podczas  odkręcania i dokręcania kształtek, rur śrub i nakrętek.

Wszystkim, którzy potrzebują wysokiej jakości kluczy hydraulicznych podpowiadamy, że oferta Mb meganarzedzia.pl jest warta uwagi.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone