Zamknij
REKLAMA

Jaka taśma LED?

22:23, 19.06.2019 | Materiał partnera

Oświetlasz dom? Stoisz przed wyborem taśmy LED? Sprawdź to!

Na rynku jest dostępnych wiele taśm LED, które różnią się od siebie pewnymi atrybutami. Podjęcie decyzji związanej z wyborem najlepszej taśmy LED może sprawiać problemy wielu klientom. Dlatego właśnie powstał ten artykuł - ma on pomóc niezdecydowanym i pokazać, jak w kilku prostych krokach można wybrać najlepszą taśmę LED do swoich potrzeb.

KROK PIERWSZY: Zastanów się, czy taśma LED będzie narażona na działanie wody.

W wielu przypadkach dobrze sprawdzi się klasyczna taśma, z oznaczeniami IP20 lub IP33. Taki model nie będzie posiadał osłony przed wilgocią oraz wodą. Jeśli jednak taśma LED będzie narażona na obecność wilgoci, możesz zamontować pasek LED w specjalnym, aluminiowym profilu, który zakryjesz szybką. To rozwiązanie ochroni taśmę przed wilgocią, a w dodatku ładnie rozproszy światło. Jeżeli natomiast taśma LED będzie narażona na polanie strumieniem wody, przyda się już specjalistyczna ochrona. W takim wypadku warto wybrać taśmę wodoodporną (oznaczenia IP54 lub IP65).

?

KROK DRUGI: Pomyśl, jak intensywna będzie eksploatacja taśmy.

Podczas świecenia, taśma LED nagrzewa się. Jeśli pasek LED ma świecić dłużej niż godzinę dziennie, warto zamontować go w aluminiowym profilu, który przejmie ciepło wytworzone przez taśmę. Nie dopuszczając do przegrzania się taśmy, przedłużamy jej żywotność. Należy więc zapobiegać przedwczesnemu wypalaniu się diod LED.

KROK TRZECI: Zdecyduj, jaką barwę światła wybierzesz.

Taśmy LED dostępne są w różnych barwach. Każda z nich jest świetna, ale sprawdza się w nieco innych zastosowaniach. Barwa światła 3000 K oraz poniżej tej wartości nadaje się do relaksu i odprężenia. Tworzy przyjazny klimat i atmosferę sprzyjającą regeneracji. Idealnie sprawdzi się w sypialni czy hotelu. Barwa 4000K jest zbliżona do światła słonecznego. To dobry kompromis pomiędzy ciepłymi a zimnymi barwami. Barwa ta jest mocno uniwersalna. Z kolei barwa 6000K jest niezwykle jasna, używana często w przemyśle reklamowym. Sprawdza się także do oświetlenia stanowisk pracy, jednak dla niektórych może być zbyt rażąca (wtedy warto wybrać barwę 4000 K). Jeśli nie wiesz jaka barwa będzie najlepsza w twoim przypadku, zapytaj specjalistów ze sklepu www.kingLED.pl.

KROK CZWARTY: Wybierz moc taśmy LED.

Dostępne są taśmy LED o mocy w przedziale od 6W do 18W. Wybór odpowiedniej taśmy powinien być podyktowany tym, jaką powierzchnię chcesz oświetlić i jaką rolę ma pełnić światło. Taśmy o mocy 6W/1m sprawdzą się głównie na niewielkich powierzchniach i wtedy, gdy światło ma nam dać efekt dekoracyjny. Taśmy o mocy 8,4W/1m są bardzo popularne ze względu na swoją uniwersalność. Można nimi oświetlić meble, blaty, sufity. Taśmy o mocy 18W/1m sprawdzą się w sytuacjach, gdy urządzenia te mają być głównym źródłem oświetlenia.

KROK PIĄTY: Standardowe czy profesjonalne?

Jeżeli spędzasz dużo czasu przy sztucznym świetle, dobrze by było, aby wybrana taśma LED była profesjonalna i świeciła światłem zbliżonym do światła naturalnego. Ten fakt określa parametr RA.

KROK SZÓSTY: Na jaki czas montujesz taśmę?

Jeżeli potrzebujesz taśmy LED do oświetlenia chwilowej ekspozycji, wybierz model standardowy. Jeśli zaś taśma ma posłużyć dłuższy czas, zainwestuj w profesjonalne rozwiązanie.

KROK SIÓDMY: Co z dodatkami?

W zależności od potrzeb, do taśmy możesz domówić sterowniki do pilota, sterowniki na panel ścienny. Istnieje też możliwość, aby jednym sterownikiem sterować kilkoma taśmami.

Mamy nadzieję, że z naszymi poradami wybierzesz najlepszą taśmę LED dla siebie.

Doskonałej jakości taśmy LED znajdziecie na www.kingLED.pl

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone