Zamknij
REKLAMA

Pikowane łóżko - nowy europejski trend także w Polsce

23:08, 10.06.2019 | Materiał partnera

Większości osób marzy się łóżko z prawdziwego zdarzenia, czyli duże, wygodne i elegancko się prezentujące. Niestety, nie każdy ma odpowiednio dużą powierzchnię na taki sprzęt, więc część osób musi zadowolić się innymi typami mebli do spania.

Łóżko sypialniane powinno być przede wszystkim wygodne - materac na sprężynach lub piance termoaktywnej to podstawa komfortowego snu i wypoczynku, a odpowiednio dobrana pościel uczyni sen jeszcze przyjemniejszym. Łóżka do sypialni to przeważnie bardzo obszerne powierzchnie, zdolne pomieścić dwie lub - w razie takiej konieczności - więcej osób (na przykład dzieci). Każdy z użytkowników powinien czuć się na nim komfortowo, dlatego więc wybór łóżka to sprawa bardzo indywidualna.

Zagłówek - rzecz niezbędna

Większość łóżek podwójnych, a czasami i pojedynczych, wyposażona jest w wysoki wezgłowie, obite miękkim wypełnieniem i tkaniną w kolorze i fakturze obicia łóżka. Wezgłowie, zwane zagłówkiem służy do wygodnego oparcia o nie poduszek, zapewniając użytkownikowi wygodną pozycję półleżącą. Ten element ma także inną funkcję - jeżeli łóżko ustawione jest daleko od ściany, zagłówek nie pozwala na ześlizgnięcie się poduszek z jego powierzchni.

W zależności od projektu, wezgłowie może być w różnym kształcie - w większości, jest on większym lub mniejszym prostokątem, bogato pikowanym na całej powierzchni, podobnie jak reszta łóżka. Materiały nadające się do pikowania to skóra ekologiczna oraz tkanina obiciowa, dostępna w wielu kolorach i fakturach. Przykłady ciekawych łóżek pikowanych znajdziesz w sklepie Edinos.pl pod adresem https://www.edinos.pl/lozka-pikowane.

Skrzynia na pościel

Przy wyborze łóżka warto przyjrzeć się mechanizmowi podnoszenia materaca w celu schowania do skrzyni pościeli - tu mamy do wyboru podnoszenie dwóch osobnych części lub jednej całej. Mechanizm podnoszenia ukryty jest w skrzyni, jest więc niewidoczny i nie zakłóca wyglądu mebla.
Bardziej praktyczne jest łóżko z podnoszonymi dwoma połówkami materaca - w taki sposób można wykorzystać tylko część przestrzeni mebla, chowając tam jeden komplet pościeli, druga część łóżka natomiast, może służyć jako miejsce do popołudniowego relaksu lub odpoczynku bez konieczności wyciągania spod niej pościeli. Meble do spania są przeważnie zaopatrzone w niewielkie nóżki, które podnosząc skrzynię zapewniają dobrą cyrkulację powietrza pomiędzy podłogą a meblem.

Łóżka, oprócz prawidłowego wykonania według sporządzonego projektu, powinny mieć certyfikat jakości oraz gwarancję producenta na określony czas bezawaryjnego użytkowania.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone