Zamknij
REKLAMA

Termometr medyczny - wszystko co musisz wiedzieć

22:36, 06.06.2019 | Materiał partnera

Prawidłowa temperatura ciała wynosi 36,6 stopni Celsjusza, niestety, gdy dopada nas przeziębienie, grypa bądź inna dolegliwość temperatura ciała może być w mniejszym bądź w większym stopniu podwyższona. W takim przypadku kontrola temperatury jest bardzo istotna i niezbędny okazuje się termometr medyczny.

Pomiary temperatury ciała

Zarówno u niemowlaków, jak i dzieci, dorosłych czy seniorów, od czasu do czasu konieczne jest przeprowadzenie pomiarów temperatury ciała. W każdej domowej apteczce powinien więc znajdować się umożliwiający kontrolę temperatury termometr medyczny.

Wybór termometrów medycznych jest naprawdę duży, zakupić można termometr elektroniczny, dla najmłodszych dostępne są termometry w kształcie smoczka, coraz większą popularnością cieszą się jednak medyczne termometry bezdotykowe.

Tego rodzaju termometry są bardzo wygodne w użytkowaniu i pozwalają na rezygnację z pomiarów doustnych, dousznych czy z niewygodnego trzymania  termometru pod pachą, co zazwyczaj stanowi dużą trudność w przypadku pomiarów wykonywanych u najmłodszych. 

Jak działa bezdotykowy termometr medyczny?

Pomiary z wykorzystaniem medycznego termometru bezdotykowego trwają zaledwie kilka sekund. Termometr należy przytrzymać niedaleko czoła i po około 3 sekundach można już odczytać wynik.

Termometr bezdotykowy ? zalety

Jakie zalety mają bezdotykowe termometry medyczne? Już wyjaśniamy, wśród  najistotniejszych zalet wymienić możemy takie kwestie, jak:

  • Przeprowadzenie sprawnych i precyzyjnych pomiarów.
  • Intuicyjna obsługa.
  • Odpowiednio wyprofilowana rączka, która zapewnia wygodę użytkowania.
  • Termometry bezdotykowe wykonane są z materiałów odpornych na różnego typu uszkodzenia.
  • Omawiane termometry wyposażone są w duży, wyświetlacz, dzięki któremu odczytanie wynikow nie sprawia problemów nawet osobom słabo widzącym.
  • Większość modeli wyposażona jest w funkcję zapamiętywania wyników, dzięki temu można bez najmniejszych problemów porównać wyniki ostatnich pomiarów.

Wszystkie te zalety sprawiają, że termometry bezdotykowe doskonale sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, jak również w gabinetach lekarskich, przychodniach i szpitalach.

Termometry medyczne ? oferta oromed

Bezdotykowe termometry medyczne zakupić - tutaj lub możemy też zakupić je w sklepach medycznych, a także w aptekach. Podpowiadamy, że godną uwagi ofertą jest oferta sklepu medycznego Oromed, w której  dostępne są zarówno bezdotykowe termometry medyczne, jak i ciśnieniomierze, inhalatory i wiele, wiele innych.

Zakup porządnego termometru nie jest kosztowną inwestycją ? ceny wahają się od 80 do 130 złotych, a gdy nas i naszych bliskich dopadnie choroba sprawnie działający termometr może okazać się na bardzo pomocny.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone