Zamknij
REKLAMA

Jak bezpiecznie kupować buty przez Internet?

13:15, 22.05.2019 | Materiał partnera

Wielu z nas obawia się zakupów ubrań i obuwia przez Internet. Boimy się, że ubranie czy buty będą niedopasowane, za luźne lub za ciasne, że nie trafimy w odpowiedni rozmiar. Nie mamy możliwości zmierzenia rzeczy przed jej zakupem.

W sklepach internetowych znajdziemy o wiele szerszą ofertę obuwia niż w sklepach stacjonarnych. Sklepy tradycyjne mają problem z pomieszczeniem tak dużej ilości modeli, w Internecie ten problem znika. Sklepy internetowe zazwyczaj oferują bardziej okazyjne ceny i dużo szerszy wybór poszczególnych modeli - ich rozmiarów i kolorów. Kupimy tam wszystkie rodzaje obuwia - buty damskie, męskie, dziecięce.

Dużą zaletą zakupów online jest możliwość dokonywania zakupów bez wychodzenia z domu. W prosty i szybki sposób możemy zamówić dany model, który już w ciągu kilkudziesięciu godzin zostanie dostarczony przez kuriera wprost do drzwi naszego domu. Takie rozwiązanie to ogromna oszczędność czasu.

Odpowiedni sklep

Przede wszystkim należy znaleźć odpowiedni, zaufany sklep. Dobrze jest poszukać opinii w Internecie, porozmawiać ze znajomymi, dowiedzieć się, czy produkty w nim sprzedawane są zgodne z opisem, czy przesyłki są realizowane terminowo, jak wygląda proces wymiany lub zwrotu obuwia.

Trzeba też dokładnie zapoznać się zarówno z regulaminem sklepu, jak i z opisami produktów. Nie należy ufać samym zdjęciom, zawsze trzeba przeczytać też opis. Powinien być on na tyle dokładny, by rozwiał wszelkie nasze wątpliwości.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Zakupy butów w sklepach stacjonarnych są bardzo proste. Klient wybiera konkretny model i rozmiar i przymierza obuwie. Jeśli nie pasuje, wybiera się większy lub mniejszy rozmiar. Zakupy na odległość pozbawiają nas możliwości przymierzenia obuwia przed zakupem. Rozmiary obuwia różnych producentów mogą odbiegać się od siebie. Dlatego kupując buty przez Internet nie należy się kierować standardową numeracją.

Najbezpieczniej jest kupować obuwie tej samej marki. Jeżeli z poprzednich butów danej marki byliśmy zadowoleni, najlepiej zamówić taki sam model w tym samym rozmiarze. Zyskamy pewność, że wybraliśmy właściwy rozmiar. Zasada ta powinna się potwierdzać w przypadku wyboru innych modeli tej samej marki.

Jeżeli wybieramy model innego producenta, należy zmierzyć długość wkładki butów, które aktualnie nosimy i znaleźć odpowiedni rozmiar w tabeli rozmiarów danego producenta. Jeżeli mimo to nie uda nam się utrafić we właściwy rozmiar, w większości sklepów istnieje możliwość wymiany lub zwrotu obuwia.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone