Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o urządzenia od Apple - 10 rad

09:47, 15.05.2019 | Materiał partnera

Nie da się ukryć, że w dobie faktu, że nowe sprzęty od Apple oraz innych producentów stają się coraz droższe w dniu premiery, coraz więcej osób decyduje się na poszukiwania nowego sprzętu na rynku wtórnym. Jeżeli i nam zależy, by kiedyś sprzedać swojego używanego iPhone'a lub iPada, musimy wiedzieć, jak zadbać, by ich stan techniczny oraz wizualny nie pozostawiały zbyt wiele do życzenia. Oto garść rad na temat tego, jak utrzymać dobrą cenę naszego urządzenia od Apple.

Przed konkretnymi pojawieniem się konkretnych punktów trzeba nadmienić, że iPhone'y, iPady oraz komputery Mac w porównaniu do sprzętów innych producentów, stosunkowo powoli tracą na swojej wartości. Dzięki temu, przy odpowiednim dbaniu o urządzenia możemy je odsprzedać za sporą sumkę, czym zyskamy środki na zakup nowszego modelu.

Oczywiście, trzeba pamiętać, iż zakup używanego sprzętu zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem. iPhone na pierwszy rzut oka może wyglądać bardzo dobrze, ale sprzedający może ukryć fakt, iż model ma jakiś ukryty defekt, który z czasem da o sobie znać. Jednak przy ostrożnym podejściu do tematu, można czasami ustrzelić naprawdę sporą okazję.

Gdy my chcemy wyjść na sprzedaży musimy mocno dbać o aspekty techniczne oraz wizualne urządzenia. Trzeba pamiętać, że ludzie kupują przede wszystkim oczami, przez co niechętnie zdecydują się na smartfona z popękaną obudową, czy rysami na niej. Aby nasze urządzenia prezentowały się okazale, warto stosować się do tych rad:

Etui może Cię uchronić przed upadkiem

Kupno porządnego case'a, etui czy pokrowca to relatywnie niewielki wydatek, który może ochronić nasz sprzęt przed upadkiem i innymi wypadkami losowymi. Niektórzy wzbraniają się przed takim rozwiązaniem, gdyż w ich odczuciu etui na ich pięknym iPhonie odbiera mu sporo pod względem wizualnym, jednak dzisiaj można znaleźć wiele pokrowców, które z jednej strony chronią naszego smartfona, a z drugiej dodają mu nieco uroku. Na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych produktów, wystarczy się rozejrzeć i wybrać najlepszy - nasz smartfon nam za to podziękuje!

Są też etui na specjalne okazje

Istnieje także szereg pokrowców, które przydadzą się przy specjalnych, wyjątkowych okazjach i których nie będziesz nosił na co dzień. Wybierasz się na łódki i boisz się, że Twój smartfon zamoknie - kup sobie wodoodporny case, który może uratować sytuację i ochroni Twój telefon przed niebezpieczeństwami. Dotyczy to także nowszych modeli iPhone'a, które mimo, iż w teorii są odporne na działanie wody, to jednak dodatkowa ochrona nie zaszkodzi.

Folia na ekran

Folia, czy szkło ochronne, które możemy przykleić na ekran naszego urządzenia to ochrona, która wydaje się niezbędna. Wyświetlacze mają to do siebie, że ich struktura jest dosyć delikatna i nietrudno o pęknięcia przy upadku z większej wysokości. Gdy mamy smartfona, który ma również szklany tył, to folia na plecy także wydaje się być czymś bez czego lepiej nie wychodzić na miasto ze swoim telefonem.

Jeśli chcesz, aby folia lub też szkło hartowane było było założone bez drobinek kurzu i pęcherzyków powietrza, to odwiedź Serwis iPhone - iClinica.

Telefon nie lubi metalowych sąsiadów w kieszeni

O tym, żeby nie nosić iPhone'a w kieszeni w której trzymamy drobniaki i klucze niby wiedzą wszyscy, ale warto o tym przypomnieć. Czasami jedna przechadzka z telefonem i kluczami w kieszeni może spowodować, że na naszym urządzeniu pojawią się niechciane rysy i pęknięcia. Ta uwaga istotna powinna być przede wszystkim dla Pań, które nierzadko wrzucają swojego smartfona luzem do torebki, w której znajdują się czasami rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć.

Uchwyt na rower również się przyda

Jeżeli tak samo bardzo, jak bezpieczeństwo cenisz sobie rowerowe wycieczki to uchwyt na kierownicę roweru może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Najlepiej zaopatrzyć się w model, który zapewnia dodatkową ochronę przed wodą. Z takim akcesorium nasza pewność, że telefon wyjdzie bez szwanku z wypadku jest zdecydowanie większa.

Ochrona + energia

Na rynku znajdują się także pokrowce, które oprócz tego, iż chronią naszego iPhone'a przed upadkami i różnego rodzaju wypadkami, dają nam dodatkową energię, dzięki wbudowanej baterii, która zasila naszego smartfona. Gadżet taki najbardziej przydać się może w podróży i nieraz uratuje skórę posiadacza.

Smartfon służy Ci za nawigację - kup uchwyt

Dzisiaj naprawdę rzadko ktokolwiek kupuje dodatkowe urządzenie do nawigacji w samochodzie i lwia część kierowców do tego wykorzystuje swojego smartfona. Niestety, wielu z nich kładzie telefon na półce w aucie lub innych, nieprzystosowanych do tego miejscach. To niesie za sobą spore ryzyko, że np. przy gwałtownym hamowaniu nasz telefon bezwładnie i ze sporym impetem uderzy w jakąś twardą powierzchnie. Można jednak temu zapobiec, korzystając z uchwytów, które przymocować można do szyby lub deski rozdzielczej. Nie dość, że ułatwi to korzystanie z nawigacji to dodatkowo ochroni naszego smartfona przed wypadkami.

Etui do iPada to nie tylko stojak

iPad też lubi się uszkodzić, także case do niego również może być przydatnym gadżetem. Oprócz tego, że ochroni to nasz ekran (zwłaszcza, gdy iPadem bawią się nasze pociechy) to może również posłużyć za stojak, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie korzystać z urządzenia.

Etui do Maca także się przyda

Każdy marzy, by jego komputer był całkowicie spersonalizowany, co w przypadku Maca nie jest zbyt łatwe, gdyż komputery te mają to do siebie, iż są dostępne tylko w jednym kolorze - srebrnym. Jednak można zakupić specjalne etui, które nie tylko ochroni nasz komputer, ale i nada mu nowy charakter, który odróżni go od innych tego typu urządzeń. Jeżeli obciążamy mocno naszego Maca to fajnym rozwiązaniem jest chłodząca podkładka, która wspomoże w ciężkiej pracy.

Torba lub plecak to także dobre rozwiązanie

Urządzenia w transporcie także lubią się uszkodzić. Plecak ze specjalnymi przegródkami na telefon, tablet oraz laptopa może odpowiednio zabezpieczyć nasze urządzenia. Istnieją plecaki wyposażone w baterię słoneczną, które podczas podróży podładują nasze sprzęty.

Warto dbać o sprzęt

Nie da się ukryć, że wszystkie te dodatkowe akcesoria kosztują swoje, ale mogą zapewnić dodatkową ochronę, która uratuje nasz sprzęt przed wypadkami losowymi. Trzeba potraktować to jako inwestycję, dzięki której uda nam się sprzedaż nasze urządzenia za lepszą cenę na rynku wtórnym.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone