Zamknij
REKLAMA

Ortodonta w Warszawie - jak przeprowadza leczenie?

07:30, 20.04.2019 | artykuł sponsorowany

Ortodoncja jest dziedziną, która pozwala wyeliminować bardzo zróżnicowane problemy ze zgryzem czy uzębieniem, sprawdzając się zarówno w przypadku dzieci, jak również osób starszych. Dlatego też zapraszamy do zapoznania się z procesem leczenia oraz problemami, jakie wyeliminuje warszawski ortodonta – dzięki temu dowiesz się, czy potrzebujesz pomocy i przekonasz się, że proces leczenia wcale nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać.

Ortodonta w Warszawie rozwiąże wiele Twoich problemów!

Jak wspomnieliśmy na początku, ortodoncja jest bardzo szeroką dziedziną, podejmującą kwestie problemów związanych ze zgryzem, szczęką i uzębieniem, dlatego też warszawski ortodonta jest w stanie pomóc w bardzo wielu problemach, takich jak:

  • nieodpowiednie uszeregowanie zębów,
  • zbyt duże stłoczenie zębów lub zachodzenie zębów na siebie,
  • szpary między zębami,
  • ścieranie się zębów,
  • wysunięta lub cofnięta broda,
  • asymetria w rysach twarzy,
  • wady wymowy,
  • nadmierne oddychanie ustami,
  • trudności w wydawaniu wielu dźwięków.

Ortodoncja rozwiązuje liczne problemy i jest w stanie pomagać niezależnie od tego, z jak dużą dolegliwością musisz zmagać się każdego dnia. Warto więc sprawdzić, jak wygląda leczenie ortodontyczne i zapisać się na nie – im prędzej, tym lepiej!

Jak leczy ortodonta w Warszawie?

Leczenie ortodontyczne składa się z kilku etapów – my przybliżymy je wszystkie po kolei, bo dzięki temu będziesz wiedzieć czego się spodziewać i przygotujesz się na cały proces!

Etap I – konsultacja ortodontyczna

Na samym początku ortodonta ze stolicy sprawdza stan uzębienia i zgryzu, przeprowadzając podstawowe badania stomatologiczne. Dzięki nim będzie mieć możliwość poznania problemu pacjenta i stworzenia odpowiedniego planu leczenia.

Etap II – wykonanie zdjęć

Drugim etapem jest dokładniejsze przyjrzenie się problemowi – niezbędne jest tutaj wykonanie zdjęć cyfrowych i rentgenowskich, a także stworzenie wycisku uzębienia, które będzie niezbędne do wykonania odpowiedniego aparatu na zęby.

Etap III – stworzenie i przekazanie planu leczenia

W oparciu o przeprowadzone badania, a także wykonane zdjęcia, warszawski ortodonta, ma możliwość stworzenia odpowiedniego planu leczenia i przedstawienia go pacjentowi. Na tym etapie dochodzi też do wybrania aparatu na zęby – może on być metalowy, kryształowy, porcelanowy lub dedykowany alergikom. Poza aparatami stałymi, które wymieniliśmy, można też założyć aparat ruchomy – wszystko zależy od potrzeb pacjenta oraz problemu, z jakim się on zmaga.

Etap IV – założenie aparatu ortodontycznego

Sam proces założenia aparatu jest kluczowy jeżeli chodzi o leczenie ortodontyczne, jednak nie jest w żadnym stopniu skomplikowany czy bolesny. Trwa przy tym bardzo niewiele czasu. Jedyny dyskomfort pacjent może odczuwać przez kilka dni po zabiegu – wynikać on będzie z obecności aparatu, do której jednak szybko można się przyzwyczaić.

Etap V – wizyty kontrolne

W trakcie leczenia, ortodonta zaprasza swojego pacjenta na wizyty kontrolne, w trakcie których możliwe jest sprawdzenie postępów w leczeniu, a także dokonywanie ewentualnych poprawek. Wizyty odbywają się zwykle raz w miesiącu, a cały proces leczenia trwa około 2 lat – są to jednak wartości zmienne, zależne od ortodonty i problemu, jaki należy wyeliminować.

Etap VI – zdjęcie aparatu ortodontycznego

Na samym końcu dochodzi do zdjęcia aparatu ortodontycznego i założenia aparatu retencyjnego, który jest niezbędny do utrwalenia efektów leczenia. Długość tego procesu jest zależna od wielkości wad, jakie trzeba było wyeliminować – poinformuje Cię o nim ortodonta.

Czy warto skorzystać z leczenia ortodontycznego?

Nie tylko warto, ale trzeba – szczególnie jeżeli chodzi o dzieci. Ortodonta dziecięcy będzie w stanie zapobiec problemom i sprawić, że zarówno zgryz, jak i uzębienia, nie będą w przyszłości sprawiać żadnego problemu. Oczywiście ortodoncja jest dziedziną, która pomoże również osobom starszym, dlatego nie trzeba się jej obawiać – polecamy wizytę u warszawskiego ortodonty!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone