Zamknij
REKLAMA

Na jakich akcesoriach do drukarki można zaoszczędzić?

15:59, 17.04.2019 | Materiał partnera

Każdy posiadacz drukarki zdaje sobie sprawę, jak dużym wydatkiem jest jej odpowiednie utrzymanie. Zakup materiałów eksploatacyjnych do urządzenia drukującego może nas kosztować nawet kilkaset złotych, jednak istnieją sprawdzone sposoby na oszczędzanie przy nabywaniu podstawowych akcesoriów do drukarek. Jak tego dokonać?

Tusze i tonery, czyli ogromne pole do popisu

Najważniejszym dodatkiem do drukarek zarówno atramentowych, jak i laserowych są materiały eksploatacyjne w postaci tuszu oraz tonera. To dzięki takiemu segmentowi akcesoriów jesteśmy w stanie drukować nie tylko monochromatycznie, ale również w kolorze. Ogromna rola, jaką pełnią wkłady do drukarek sprawia, że nie należą one do najtańszych. Wymiana kompletu oryginalnych tuszy bądź tonerów może okazać się droższa od wartości samego urządzenia. Czy na takich produktach jesteśmy w stanie zaoszczędzić gotówkę? Oczywiście, że tak. Wystarczy zainteresować się zamiennikami tuszy i tonerów.

Nieoryginalne pojemniki potrafią być nawet trzykrotnie tańsze od swoich odpowiedników z logo producenta drukarki na opakowaniu. Czy to oznacza, że taki produkt jest gorszy jakościowo? Przeciwnie. W większości przypadków zamienniki produkowane są z wysokiej klasy nowych komponentów, a niska cena nie jest jedyną zaletą. Nieoryginalne materiały eksploatacyjne cechują się także okresem gwarancyjnym oraz zwiększoną pojemnością. Może zdarzyć się tak, że kupując zamiennik, otrzymamy kilka dodatkowych mililtrów. Standardem jest jednak produkcja identycznych pod względem parametrów wkładów.

Ile rzeczywiście można oszczędzić na tuszach?

Renomowany dealer zamienników materiałów eksploatacyjnych charakteryzuje się ofertą skierowaną niemalże do wszystkich użytkowników posiadających nie tylko popularne, ale również mniej znane marki urządzeń. Tanie tusze do drukarek Brother i innych znanych producentów można kupić na stronie https://www.profibiuro.pl/brother-c-86_52.html. Do wyboru takiej opcji zachęca przede wszystkim cena. Nieoryginalne monochromatyczne tusze Brother do najbardziej wykorzystywanych modeli możemy kupić już poniżej 10 zł. Dla porównania, taki sam kartridż z logo producenta na opakowaniu to koszt sięgający 50 zł. 

Nie tylko tusze. Oszczędzaj na papierze!

Tusze do drukarek Brother i innych renomowanych producentów to nie jedyne pole do popisu dla osób chcących zaoszczędzić na akcesoriach do drukarek. Na podobnych zasadach możemy odłożyć kilkaset złotych w skali roku, rezygnując z oryginalnego papieru. Taki np. bardzo często jest proponowany przez sprzedawców drukarek HP. Oryginalny wkład w postaci kartek papieru ma zagwarantować najwyższą z możliwych jakości wydruku. Tymczasem, nawet zamienniki tego segmentu materiałów eksploatacyjnych oferują zadowalającą jakość pracy. Inaczej sytuacja ma się w przypadku drukarek fotograficznych. Liderem tej branży jest Canon i aby uzyskać cieszące oko odbitki, warto korzystać z dodatków proponowanych przez producenta. Zdjęcia wydrukowane na specjalnym papierze są nieporówalne jakościowo do odbitek wykonanych na tradycyjnej kartce.

Oszczędzanie na podstawowych akcesoriach do drukarek atramentowych i laserowych jest możliwe i może przynieść wymierne korzyści finansowe. Przestawienie się z oryginalnych tuszy i tonerów na wysokiej jakości zamienniki może przynieść oszczędności rzędu nawet kilkuset złotych w skali roku. Dodatkowe pieniądze do domowego budżetu dorzucimy, wybierając odpowiedni papier, a całość zaoszczędzonej kwoty możemy nawet podwoić, wyrabiając w sobie nawyki ekonomicznego drukowania. Wystarczy, że nauczymy się pracy dwustronnej w przypadku większych dokumentów lub ustawimy roboczą jakość drukowania w przypadku plików, które nie wymagają od drukarki bardzo wysokiej precyzji.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone