Zamknij
REKLAMA

Leczenie wad zgryzu, czyli kiedy potrzebny jest polecany ortodonta?

11:04, 05.04.2019 | artykuł sponsorowany

Polecany ortodonta to niezastąpiona pomoc przy leczeniu wad zgryzu, które dotykają większość osób. W niektórych przypadkach leczenie obejmuje jedynie drobne korekty, w innych – wymagana jest długotrwała praca specjalisty. Kiedy potrzebna jest pomoc i co powinniśmy wiedzieć o leczeniu?

Wady zgryzu – kiedy warto skorzystać z pomocy ortodonty na Żoliborzu?

Polecany ortodonta to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy borykamy się z wadami zgryzu. Niezależnie, czy są to tylko niewielkie odstępstwa od normy, wymagające drobnej korekty, czy poważniejszy problem, warto skorzystać z pomocy sprawdzonego specjalisty. U ortodonty mogą leczyć się zarówno dzieci, jak i dorośli – pamiętajmy, że nie ma w tym przypadku ograniczenia wiekowego, a każdy problem może zostać zbadany i poddany profesjonalnemu leczeniu. To jednak, z jakimi problemami się borykamy, zależy już w dużym stopniu od wieku – problemy z uzębieniem u dzieci i dorosłych bywają różne.

Zabiegi ortodontyczne u dzieci wymagają nieco innego podejścia. Często leczenie podejmowane jest już u zaledwie kilkuletnich maluchów, dlatego warto wybrać się w takiej sytuacji do polecanego ortodonty, który nie tylko obejmie pacjenta profesjonalną opieką, ale wykaże się także cierpliwością, pewnością siebie i poczuciem humoru. Dzieci najczęściej borykają się z takimi problemami, jak:

  • stłoczenie zębów lub nadmierne przerwy między zębami,
  • nieprawidłowe uszeregowanie zębów,
  • asymetrie twarzy lub wysunięta/cofnięta broda,
  • oddychanie ustami,
  • wady wymowy.

We wszystkich tych sytuacjach leczenie ortodontyczne może przynieść świetne efekty i pozbyć się nieprawidłowości na wstępnym etapie, dzięki czemu dziecko nie będzie się z nimi zmagało w przyszłości.

U dorosłych natomiast wady zgryzu to najczęściej:

  • niesymetryczny uśmiech,
  • stłoczenie zębów lub zbyt duże odstępy między nimi,
  • wady wymowy,
  • ścieranie się zębów.

Wszystkie wymienione przypadki u każdego pacjenta mogą występować w różnym stopniu trudności i wymagają indywidualnej konsultacji z ortodontą. Zazwyczaj wystarcza podstawowe leczenie, obejmujące wykonanie i założenie aparatu ortodontycznego – stałego lub zdejmowanego.

Jakie są poszczególne etapy leczenia, które może przeprowadzić ortodonta?

Każdy przypadek jest zawsze rozpatrywany przez ortodontę indywidualne, by leczenie mogło zostać ściśle dopasowane do potrzeb danego pacjenta. Najczęściej jednak, przy typowych wadach zgryzu, schemat postępowania jest podobny i można wyszczególnić jego konkretne etapy.

Pierwszym krokiem jest konsultacja – warto w tym celu skorzystać z usług polecanego stomatologa, co zapewni o wiele większy komfort pacjenta. Na wstępnym spotkaniu lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem oraz zbada stan jego uzębienia, by móc dokładnie określić występujący w danym przypadku problem.

Następnie wykonuje się dokumentację ortodontyczną, która obejmuje zdjęcia cyfrowe i rentgenowskie, a także wycisk uzębienia. Pozwoli to na wykonanie odpowiedniego aparatu ortodontycznego, w pełni dopasowanego do potrzeb pacjenta.

Kiedy lekarz posiada już podstawowe dane o pacjencie i jego problemie, może szczegółowo zaplanować leczenie. Na tym etapie wyjaśnia pacjentowi, jak będzie przebiegał proces usunięcia wady zgryzu. Najczęściej rozwiązaniem jest odpowiedni aparat na zęby.

Następnie wybiera się odpowiedni model aparatu – różnią się one wyglądem i cenami, dlatego ostateczna decyzja zależy od pacjenta. Do wyboru mamy kryształowy, metalowy lub porcelanowy aparat na zęby. W przypadku niewielkich wad zgryzu stosuje się także aparaty zdejmowane.

Przy stałym aparacie, konieczne są regularne kontrole, które pozwolą na sprawdzanie postępów leczenia i regulowanie aparatu zgodnie z bieżącymi potrzebami. Najczęściej okres noszenia aparatu na zęby trwa ok. 2 lat.

Jakie są zalety skorzystania z usług ortodonty?

Wady zgryzu przyczyniają się do wielu problemów i mogą powodować duży dyskomfort. Z tego względu w przypadku ich wystąpienia warto zwrócić się do polecanego ortodonty – na Żoliborzu czy w innych dzielnicach Warszawy mamy dostęp do profesjonalnych usług, dlatego dobrze jest umówić się na wizytę i wkrótce cieszyć się pięknym, równym uśmiechem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone