Zamknij

Czego nie wiesz o zarabianiu z domu?

10:57, 03.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:58, 03.04.2019

Niezależnie od tego, czy myślisz o założeniu działalności w domu, rozpoczęciu nowego wyzwania, którym będziesz zajmować się po godzinach, czy spełnianiu swoich najskrytszych marzeń - praca z domu ma wiele korzyści. Nie marnujesz czasu na dojazd do firmy oraz ustalasz własny harmonogram zajęć. Jednak życie freelancera stwarza wiele wyzwań. Jak sobie z nimi radzić? Czego nie wiesz o pracy z domu?

Nie uciekniesz od podatków

Praca freelancera jest kusząca ze względu na możliwość uzyskania sporego zarobku nie wychodząc z domu. Jednak podobnie jak w przypadku pracy na etat, musisz rozliczać się ze swoich dochodów z Urzędem Skarbowym. Jeżeli planujesz pracować jako freelancer i zrezygnować z etatu, najwygodniejszą opcją będzie założenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli planujesz jedynie dorabiać do swojej pensji, wybieraj umowy o dzieło lub umowy zlecenie.

Ciężko utrzymać samodyscyplinę

Podczas pracy w biurze poranny dojazd może pomóc Ci obudzić się i przygotować zanim dotrzesz do biura. W domu wyjście z wygodnego łóżka i znalezienie odpowiedniej motywacji jest o wiele bardziej wymagające. Jednym ze sposobów efektywnej pracy z domu, jest rozpoczęcie pracy nad projektem od samego rana. Może to być kluczem do osiągania kolejnych sukcesów w ciągu dnia. W przeciwnym razie przedłużysz bezowocny odpoczynek i pozwolisz porannej opieszałości zmarnować swoją motywację. Jeżeli wiesz, że Twoja produktywność jest największa od rana i spada w ciągu dnia, dostosuj godziny pracy do najlepszej pory.

Telefony z klientami? Tylko po południu!

Większość z nas jest najbardziej produktywna do południa. Warto poświęcić ten czas na dokończenie wcześniej rozpoczętych zadań. Zanim zaczniesz pracować bezpośrednio z innymi, zakończ jak najwięcej projektów. Rozmowy telefoniczne mogą się znacznie przedłużyć, a Ty stracisz cenny czas. Jeśli starasz się wypracować rozsądny harmonogram pracy, zacznij od wykonywania wszystkich najważniejszych zadań właśnie od rana. Rozmowy telefoniczne, spotkania i inne komunikacyjne zadania przenieś na godziny popołudniowe.

Nie każdy potrafi pracować samotnie

Gdy zaczniesz pracować z domu, pierwszym poważnym szokiem może być cisza, która Cię otacza. Włączenie muzyki czy radia może nie rozwiązać tego problemu. Jeżeli chcesz rozpocząć freelancing, będziesz musiał zaakceptować rzeczywistość różniącą się od biurowych zasad. Koniec z rozmowami podczas przerw, wspólną kawą czy wyjściem na spotkanie. Jeżeli masz możliwość, zawsze możesz zadzwonić, aby porozmawiać z najbliższymi, jednak nie zastąpi to bezpośredniego kontaktu.

Przerwy na lunch

Godziny od 12 do 14 są kojarzone z przerwami na lunch lub obiad. Jeżeli chcesz samodzielnie i na bieżąco przygotowywać posiłki, Twoja lodówka musi być dobrze zaopatrzona. Jednak lub więcej wypraw do sklepu mogą zaburzyć harmonogram pracy, a częste i długie przerwy na jedzenie zmniejszą Twoją ogólną wydajność. Oprócz tych zagrożeń istnieją inne, wymagające ogromnych pokładów samodyscypliny. Jeżeli dopada Cię zmęczenie lub spadek energii, bardzo łatwo jest pokusić się o drzemkę. Nie ulegaj pokusie, gdyż możesz stracić o wiele więcej czasu, niż zamierzałeś.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%