Zamknij

Dec Poland Tekpro - kim jesteśmy? Czym się zajmujemy?

20:01, 31.03.2019 artykuł sponsorowany

Dec Poland Tekpro jest szwajcarsko-duńską spółką powstałą w 2007 w Mielcu. Zajmujemy się dostarczaniem kompletnych systemów i pojedynczych urządzeń do obsługi proszków i materiałów sypkich dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze produkty są używane na terenie zakładów produkcyjnych największych polskich i światowych marek. Specjalizujemy się przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i chemicznym, gdzie obowiązują bardzo wysokie wymogi dotyczące jakości i bezpieczeństwa. Zaczynaliśmy 11 lat temu jako trzyosobowa firma – obecnie jesteśmy oficjalnie częścią międzynarodowej grupy Dec i zatrudniamy ponad 110 osób posiadając biuro i halę montażową w Mielcu oraz nowe biuro techniczne w Rzeszowie.

Kim są nasi pracownicy?
Stawiamy przede wszystkim na osoby zaangażowane i ambitne – poszukujemy specjalistów potrafiących pracować jako część zgranego zespołu i posiadających pewność co do własnej wiedzy i umiejętności. Nasza firma cały czas rozwija się i poszerza swój zasięg działając zarówno w Polsce jak i na rynkach międzynarodowych, co oznacza że w dalszym ciągu musimy powiększać nasz zespół. Dlatego warto szukać ofert pracy na naszej stronie internetowej (www.dec-group.pl) i portalach ogłoszeniowych. Również jeżeli nadal studiujesz i zastanawiasz się gdzie zdobyć ‘pierwsze szlify’, warto wziąć Dec Poland Tekpro pod uwagę, a być może stwierdzisz, że to właśnie miejsce dla Ciebie.

Dlaczego ciągle rekrutujemy? 
Długofalowe plany rozwojowe firmy powodują potrzebę tworzenia nowych stanowisk pracy 
głównie  w obszarach: konstrukcji, automatyki, kontroli jakości, montażu. 
Jeżeli chcesz porozmawiać z nami osobiście, możesz nas spotkać na takich wydarzeniach jak:
- Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu, 16.04
- Festiwal Nauki i Techniki, Mielec, 10.05

Dlaczego proszki?
Proszki i produkty sypkie odgrywają ogromną rolę w procesach produkcyjnych we współczesnym przemyśle. Są one przykładowo używane przy produkcji leków, gdzie pojedynczy kilogram aktywnego składnika może kosztować dziesiątki tysięcy Euro. Mogą być także wykorzystywane przy produkcji spożywczej, gdy mamy do czynienia z drobno zmielonymi przyprawami z jakich codziennie korzystamy w naszej kuchni, czy sproszkowanym mlekiem wykorzystywanym przy produkcji odżywek dla niemowląt.

Dlaczego tak ważna jest jakość i bezpieczeństwo naszych urządzeń i systemów?
W przeszłości wiele procesów produkcyjnych odbywało się w prosty, manualny sposób. Przykładowo pracownik otwierał zbiornik, gdzie odbywało się mieszanie i za pomocą łopatki dosypywał odpowiednie składniki. Było to jednak niezbyt precyzyjne rozwiązanie, a dodatkowo stwarzało wiele zagrożeń dla zachowania odpowiedniej higieny procesu produkcyjnego. Zaś w przypadku przemysłu chemicznego czy farmaceutycznego, mogło również skutkować poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pracowników. Zwyczajna witamina C, którą zażywamy jesienią by wzmocnić nasz układ odpornościowy gdy brakuje świeżych owoców, przy odpowiednio wysokiej dawce jest dla nas szkodliwa (Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest truciznąParacelsus), dlatego wyobraźmy sobie sytuację, w której pracownik w trakcie procesu produkcyjnego wejdzie w kontakt z dużą ilością askorbinianu sodu (witaminą C) – jest to gotowy przepis na nieszczęście. Dlatego zadaniem naszych urządzeń jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa zarówno dla pracownika, poprzez izolowanie go od potencjalnie niebezpiecznych substancji, jak i dla składników używanych w trakcie produkcji, tak aby końcowy produkt był bezpieczny dla użytkowników, czyli dla nas wszystkich.

W jaki sposób nasze urządzenia uczestniczą w procesach produkcyjnych?
Posiadamy w ofercie całą gamę produktów o różnym zastosowaniu, począwszy od prostych stacji do bezpyłowego rozładunku i załadunku specjalnych worków Big Bag oraz szafek służących do bezpyłowego rozładunku worków, poprzez systemy PTS służące do transportu proszków, mikronizery służące do rozdrabniania proszków do niezwykle małych frakcji, aż po rozbudowane systemy izolatorów farmaceutycznych pełniących wielorakie funkcje w procesach produkcyjnych.

Powyższe urządzenia są niezwykle zróżnicowane pod względem swoich zastosowań, jednakże przyświeca im jedna wspólna idea – zabezpieczenie produktu przed czynnikami zewnętrznymi oraz (vice versa) zabezpieczenie pracowników i obszaru produkcji przed produktem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%