Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o swoją figurę?

08:17, 25.03.2019 | Materiał partnera

Każdy marzy o pięknej sylwetce, ale czasem wydaje się, że to wymaga wiele pracy. Nic bardziej mylnego. Zgrabna figura to zaledwie kilka dobrych przyzwyczajeń, które warto wprowadzić do swojego życia i cieszyć się pięknym ciałem.

Mądra dieta

Nie chodzi tu wcale o wprowadzenie restrykcyjnej diety. Raczej o rozsądny sposób odżywiania. Wielu dietetyków i trenerów uważa, że zbilansowana dieta to 70% sukcesu. Dlatego warto zastanowić się co i jak jesz. Czy są to regularnie jedzone posiłki czy raczej napełnianie się przegryzkami?

Zacznij planować swój jadłospis i podziel go na 5 posiłków jedzonych co 2-4 godziny. Wprowadź jak najwięcej warzyw, bo to nie tylko bogate źródło witamin, ale również błonnika, który usprawnia pracę przewodu pokarmowego. Nie zapomnij również o odpowiedniej porcji tłuszczy i węglowodanów. Te pierwsze są potrzebne do przyswajania witamin, te drugie aby twój mózg sprawnie pracował.

Jeśli masz ogromną ochotę na przegryzkę postaw na zdrowe orzechy. Co prawda są dosyć kaloryczne, ale dostarczają zdrowych minerałów i tłuszczy.

Ruch

Ruch jest niezbędny w utrzymaniu ciała w dobrej kondycji. Twoja figura szybko odwdzięczy się ładnym kształtem. Wybierz taką formę, która najbardziej ci odpowiada. Może to być codzienny spacer, ćwiczenia w domu lub na siłowni, basen, bieganie czy jazda na rowerze. Pamiętaj jednak, że z wysiłkiem fizycznym nie należy przesadzać. Twoje ciało musi mieć czas na regenerację. Warto również zastosować suplementację np. takie skuteczne tabletki na odchudzanie http://ctn.com.pl/skuteczne-tabletki-odchudzanie/ lub spalacze tłuszczu http://ctn.com.pl/spalacze-tluszczu-ranking/

Nawilżanie

Zadbaj o odpowiednią porcję napojów każdego dnia. Wydaje ci się, że to nie ma znaczenia? Błąd. Właściwy stopień nawilżenia wpływa na figurę. Przede wszystkim woda, ale nie tylko. Również herbaty zielone i napary ziołowe są jak najbardziej wskazane. Postaraj się odstawić słodkie napoje, gazowane. Ogranicz kawę i czarną herbatę, bo mają właściwości odwadniające. Soki owocowe również staraj się wypijać w mniejszych ilościach ponieważ mają całkiem sporo kalorii.

Jak widzisz zaledwie kilka zmian może pomóc ci zadbać o swoją figurę i cieszyć się atrakcyjnymi kształtami. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone