Zamknij
REKLAMA

Jak zaaranżować białą cegłę w salonie. Styl industrialny

21:27, 11.03.2019 | Materiał partnera

Styl industrialny to połączenie surowego klimatu panującego we wnętrzach fabryk z najnowszymi materiałami do aranżacji wnętrz. Nieodłączne elementy takich wnętrz to cegła, stal, drewno i kamień. Jeśli szukasz ciekawego rozwiązania do swojego salonu sprawdź jak możesz wykorzystać ten styl. Zajrzyj a odkryjesz pomysły na aranżacje białej cegły, elementów stalowych i drewna!

Jak zaaranżować białą cegłę w salonie. Styl industrialny.

Styl industrialny powstał w latach 80 USA. Inspiracją były fabryki i specyficzny klimat, który tam panował. Po jakimś czasie trafił on do nas pod nazwą styl industrialny. Spore zainteresowanie, którym cieszy się w naszym kraju jest zasługą przemiany fabryk na obiekty mieszkalne.

Ten styl charakteryzuje się ogromnymi pomieszczeniami. Przestronne wnętrza wraz z ogromnymi fabrycznymi oknami mają kilka charakterystycznych cech.

Prócz dużych przestrzeni wyróżnia ten styl wyróżnia się zimną i surową kolorystyką. Kolory najczęściej wykorzystywane w tych wnętrzach to biały i szary. Białe ściany optycznie powiększają przestrzenie jeszcze bardziej podkreślając tą ważną cechę stylu industrialnego.

Nieodłączną częścią są tutaj również cegły. Dawne fabryki, które czasem widzisz na filmach z tamtych lat były budowane głównie za pomocą cegły tradycyjnej. Stąd też przeniesienie ich do tego stylu wnętrz. Cegła biała idealnie wpasowuje się w koncepcje koloru białego połączonego z charakterystycznym wzorem cegły. Do tego typu dekoracji możemy użyć tradycyjnych cegieł jak i cegiełek kamiennych. Biała cegła z kamienia naturalnego milk została wprost stworzona do takich wnętrz.

Nieodłączną częścią, są również elementy metalowe. Każda fabryka miała mnóstwo stalowych konstrukcji, maszyn i narzędzi. Dlatego stal jest kolejną cechą industrializmu. Do takiego wnętrza świetne są meble z stalową ramą jak i stoły wykonane z kamienia i stalowych nóg.

Kamień jest ostatnim elementem potrzebnym w opisywanym stylu. Rewelacyjnie sprawdzą się tutaj szare płytki kamienne z dodatkiem rdzy. Topowym produktem, który często wybierają dekoratorzy są płytki kamienne Brass Grey dostępne w hurtowni kamienia naturalnego Skalite.

Biała cegła do salonu.

Jak już wspomniałem, cegła jest nieodłącznym elementem wnętrz industrialnych. Mamy bardzo wiele możliwości na dekoracje w formie cegieł. Możemy wykorzystać naturalną cegłę malowaną na biało. Tapetę z wzorem cegły lub cegiełki z kamienia naturalnego. Te ostatnie charakteryzują się niesamowitą trwałością. Możemy je stosować wewnątrz jak i na zewnątrz. A w razie obłupania nie musimy kłopotać się wymianą. Kamień naturalny zachowuje swoją naturalną strukturę i zawsze wygląda dobrze.

Dostępne są również panele kamienne składane z drobnych cegiełek kamiennych. Takie rozwiązanie daje świetny efekt, na którym nie widać żadnych łączeń ani fug. Dodatkiem jest tutaj prostota montażu. Kamień elewacyjny w takich formie montuje się dużo łatwiej niż małe cegiełki.


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł koniecznie zajrzyj do tego wpisu o temacie Biała cegła na ścianę w stylu industrialnym. Znajdziesz tam szczegółowy opis jak wykonać takie wnętrze.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone