Zamknij
REKLAMA

Akcesoria biurowe ułatwiające pracę

20:56, 01.02.2019 | Materiały partnera

Efektywna praca w biurze bez odpowiednich akcesoriów w zasadzie jest niemożliwa. Warto zatem zadbać o to, by na biurkach naszych pracowników znajdowały się długopisy, flamastry, notesy z kartkami samoprzylepnymi, zszywacze i wiele innych rzeczy ułatwiających pracę. Wyposażenie firmy w artykuły biurowe zapewnia wygodę pracującym osobom, ułatwia wykonywanie różnego rodzaju obowiązków i pozwala zachować porządek w dokumentach. Jakie zatem akcesoria biurowe warto mieć w biurze?

Przyrządy do pisania

Nikt nie wyobraża sobie funkcjonującej firmy bez długopisów. To przybory biurowe, które muszą znaleźć swoje miejsce na biurku każdego z pracowników. Wyposażając biuro warto pamiętać, by zamówić akcesoria od kilku producentów, ponieważ jedni pracownicy wolą pisać długopisami automatycznymi, inni lubią cienkopisy.

Notes

Podstawowym oraz jednocześnie najpotrzebniejszym przedmiotem wyposażenia jest notes. Najlepiej taki z samoprzylepnymi karteczkami. Pojawić się może pytanie, po co komu notes w dobie smartfonów, w których możemy prowadzić kilka kalendarzy i notować wnioski ze spotkania. Smartfon ma jednak wadę, przez którą przegrywa w starciu ze starym notesem – zapisanej w telefonie notatki nie jesteśmy w stanie przykleić na monitorze komputera, a przez to możemy przeoczyć pilną sprawę.

Zakreślacze

Każdy, kto pracuje w biurze wie, jak bardzo przydatne są kolorowe flamastry. Z ich pomocą można bardzo szybko i sprawnie podkreślić w różnych dokumentach oraz pismach to, co jest istotne i nie może zostać przeoczone. Zamiast zakupić jeden zakreślacz warto zdecydować się na cały zestaw. Sześć kolorów jest absolutnym minimum.

Organizer na biurko

Jest to kolejny element wyposażenia bez którego nie obejdzie się żaden pracownik biurowy. Organizer pozwala na utrzymanie porządku na biurku. Im bardziej jest rozbudowany, tym jest lepiej. Obecnie wiele osób pracujących w biurze nie wyobraża sobie pracy bez organizera biurkowego.

Pojemnik na długopisy

Może się okazać, iż biurko jest za małe, by umieścić na nim organizer z prawdziwego zdarzenia. Jeśli tak jest to warto na nim postawić pojemnik na długopisy. Dzięki temu długopisy nie będą turlały się po biurku. Wybór pojemników na długopisy jest ogromny, więc każdy pracownik znajdzie ten idealnie wpasowujący się w jego gust.

Dziurkacze, zszywki czy taśmy

Wykonując zamówienie artykułów biurowych często zapominamy o kupieniu drobnych akcesoriów, które każdego dnia są niewidoczne, a potrzebę ich posiadania odczuwamy dopiero wtedy, kiedy okazują się niezbędne, przykładowo podczas porządkowania dokumentów albo przygotowywania korespondencji do wysyłki. Chodzi przede wszystkim o takie artykuły biurowe jak: zszywacze, dziurkacze, spinacze, taśmy klejące, nożyczki i kleje.

Porządkowanie i prezentacja dokumentów

Istnieje teoria, która zakłada, iż bałagan na biurku = chaos w głowie. Sterta nieuporządkowanych dokumentów, niepoukładanych akcesoriów biurowych świadczyć może o braku organizacji. Kompletując zatem wyposażenie biura, warto pamiętać o zakupie takich artykułów do archiwizacji jak na przykład: segregatory, teczki i foldery, pudła archiwizacyjne, koszulki na dokumenty oraz przekładki.

Zaprezentowane powyżej akcesoria biurowe to jedynie mała część tego, co w czasie pracy biurowej może się przydać. Warto pamiętać, iż wszystko to, co oferują obecnie sklepy z artykułami biurowymi to pomocne gadżety istotnie ułatwiające pracę. Dzięki nim na pewno będzie pracowało się łatwiej, a bardzo często także przyjemniej.

Ciekawostki o wyposażeniu biur dostarczył sklep z akcesoriami papierniczymi BiuroweZakupy24.pl.

(Materiały partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone