Zamknij
REKLAMA

Firma geodezyjna Warszawa

17:32, 16.01.2019 | Materiał partnera

Właściwie każda inwestycja budowlana opiera się na stworzonych przez geodetę mapach i pomiarach.

Właściwie każda inwestycja budowlana opiera się na stworzonych przez geodetę mapach i pomiarach. Nie zawsze jednak współpraca z geodetą, narzucona jest rygorystycznym prawem budowlanym. Geodeta sprawdzi również np. jakość interesującego nas gruntu. To nie jest wymogiem formalnym, ale warto z tego korzystać, by wiedzieć, gdzie stanie nasz nowy dom. Kiedy zgłosić się więc do geodety i po co?

Firma geodezyjna w Warszawie - lokalizacja ma znaczenie?

Część swojej pracy, zwłaszcza tej związanej z kartografią, geodeta z powodzeniem zrealizuje w biurze. Jednak dokonanie pomiarów a także sporządzenie mapy do celów projektowych wymaga odwiedzenia już działki, na której planowane jest budowanie inwestycji. Owszem nie ma przeszkód, by np. geodeta z Katowic przyjechał do Gdańska. Ktoś jednak musi ponieść koszty dojazdów czy noclegów. Przy mniejszych realizacjach taka inicjatywa może być średnio opłacalna. Z drugiej strony cena może mieć znaczenie. Firma geodezyjna z Warszawy może być droższa niż firma np. z Rzeszowa, a wtedy kalkuluje się opłacić przejazd i nocleg, zwłaszcza jeśli końcowy koszt i tak jest niższy. Trzeba jednak brać pod uwagę, że jeśli konieczne będzie powtórne odwiedzenie działki bądź zrealizowanie formalności w urzędach, to znowu lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy lokalnej, która zawsze będzie dyspozycyjna i na czas wykona dla nas wszystkie dodatkowe czynności.

Usługi geodezyjne

Kiedy zgłosić się do firmy geodezyjnej?

Jeśli interesuje Państwa:

  • podział nieruchomości,
  • wytyczenie nowych granic,
  • budowa domu bądź adaptacja starego,
  • wykonanie przyłączy i uzbrojenia terenu,
  • przekształcenie działki rolnej w budowlaną,

to zdecydowanie w pierwszej kolejności muszą się Państwo zwrócić o pomoc do geodety. Bez odpowiednich map a także właściwych obliczeń, nie zrealizują Państwo żadnych formalności w urzędzie.

Na tym jednak nie kończą się nasze usługi geodezyjne. Jesteśmy bowiem pomocni także przy:

  1. obliczaniu nasypów i wykopów,
  2. obliczaniu kubatury hałd,
  3. weryfikowaniu gruntów - pod względem stanu wód, jakości ziemi itd.,
  4. tyczeniu tras drogowych.

Kiedy się udać do biura geodezji w Warszawie?

Współpraca z geodetą wymagana jest przy różnych okolicznościach. Np. przy pozyskiwaniu kredytu hipotecznego na dom z rynku wtórnego, konieczne będzie również dostarczenie aktualnego pomiaru działki. Tego pomiaru musi dokonać geodeta, by zweryfikować, czy podany przez sprzedawcę wymiar działki jest zgodny z tym rzeczywistym. Również przy budowie domu musimy dostarczyć najpierw właściwe mapy, by móc realizować kolejne formalności. Współpraca z geodetą będzie także niezbędna przy parcelowaniu jednej działki na mniejsze. To oznacza, że przy każdej planowanej inwestycji budowlanej bądź zmianie dokonanej na naszej działce rolnej, budowlanej czy rekreacyjnej, warto wykonać telefon do biura geodezji w Warszawie i dopytać o wszelkie formalności. W przypadku zakupu działki budowlanej do biura warto zadzwonić jeszcze przed sfinalizowaniem umowy. Dobrze jest wiedzieć, czy np. bez przeszkód wybudujemy piwnicę, albo czy dom nie będzie nadmiernie osiadał, jeśli podłoże jest zbyt gliniaste.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone