Zamknij
REKLAMA

Masz nadciśnienie? Te zioła Ci pomogą

12:32, 10.01.2019 | Materiał partnera

Zbyt wysokie ciśnienie krwi tętniczej ma bardzo negatywny wpływ na organizm ? zmusza serce do pracy ponad jego siły, a uszkodzone naczynia krwionośne mogą prowadzić do zaburzeń w pracy wielu narządów, w tym mózgu czy nerek.

Leczenie farmakologiczne skutecznie obniża ciśnienie, jednak ilość przyjmowanych leków może z kolei źle wpływać na inne organy, przede wszystkim żołądek. Zmniejszyć ryzyko powstawania kolejnych schorzeń pomogą zioła ? naturalny sposób na obniżenie ciśnienia krwi.

Co warto wiedzieć o ciśnieniu tętniczym krwi?

Schorzenie to jest niebezpieczne, ponieważ postępuje bardzo powoli i niezauważalnie. Towarzyszące objawy nie zawsze są rozpoznawalne i wiązane z prawdziwą ich przyczyną, ponieważ w większości przypadków nie są dokuczliwe. Prowadzą jednak do niewydolności nerek, udaru mózgu i zawały serca. Częste kontrolowanie ciśnienia krwi jest wskazane nawet u osób, które na co dzień czują się dobrze. Mierząc ciśnienie na aparacie pojawiają się dwie liczby. Pierwsza wskazuje ciśnienie skurczowe, czyli z jaką największą siłą serce tłoczy krew, natomiast druga przedstawia ciśnienie rozkurczowe, a więc podczas napełniania serca krwią, co ma miejsce przed kolejnym skurczem. Prawidłowe ciśnienie krwi u osoby dorosłem to 120/80. Nieprawidłowo wysokie ciśnienie zaczyna się od 140/90, natomiast 200/120 jest dla człowieka niebezpieczne.

Zioła, które obniżają ciśnienie krwi

Kwiatostany głogu są jednym z najbardziej cenionych ziół leczniczych. Zawierają substancje, takie jak aminy, fitosterole czy fenolokwasy, które wykazują korzystny wpływ na naczynia krwionośne oraz pracę serca. Głóg zwiększa siłę skurczów serca, dzięki czemu podnosi jego wydajność. Uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie.Liście poziomki skutecznie obniżają ciśnienie krwi. Zawierają witaminę C i garbniki, oligomery, flawonoidy oraz glikozydy, które mają duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Regularne spożywanie naparu z liści poprawi wydolność serca, przepuszczalność naczyń krwionośnych, dzięki czemu poprawi się praca całego układu krwionośnego.

Ziele jemioły posiada wiele cennych składników, które wspomagają pracę serca i korzystnie wpływają na naczynia krwionośne. Choć krzew ten jest współpasożytem niektórych gatunków drzew, to w zielarstwie doceniany przede wszystkim za właściwości uspokajające i moczopędne. Działanie to również obniża ciśnienie krwi. Lektyny, alkohole cukrowe, aminokwasy, peptydy i inne cenne składniki rozszerzają naczynia krwionośne.

Więcej omawianych ziół możesz znaleźć na https://www.allecco.pl/homeopatia-i-ziola.html.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone