Zamknij
REKLAMA

Ojców - i zimą, i latem

12:30, 10.01.2019 | Materiał partnera

W województwie małopolskim na terenie Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej w Dolinie Prądnika na Szklaku Orlich Gniazd leży niewielka, lecz malownicza mieścina. O Ojcowie pierwsze historyczne wzmianki pojawiły się w 1370 roku, jednak dopiero w XIX wieku zaczęto określać Ojców miejscowością uzdrowiskową. Oficjalnie uzdrowiskiem publicznym stał się dopiero w 1924 roku. Mimo to, częściej niż do uzdrowisk turyści przybywają tam w celach turystycznych.

Ojcowski Park Narodowy i leżący w nim Ojców zachwycają malowniczością o każdej porze roku.

Ojców wraz z lokalnym Parkiem Narodowym przybywających do niego turystów niezależnie od pory roku czy dnia zachwyca malowniczością, spokojem i bliskością natury z jednoczesnymi możliwościami rozrywki. Tereny tej wsi idealnie sprawdzą się zarówno jako cel weekendowej wyprawy, jak i dłuższego urlopowego wypoczynku i w gronie rodzinnym, i ze znajomymi. Elementami charakteryzującymi Ojców i okolice są skały wapienne. Jakie jeszcze atrakcje czekają przyjezdnych? Sprawdź, gdzie zatrzymać się w hotelu w Ojcowie: http://www.hotel-lokietek.pl.

I zimą, i latem

Matka Ziemia hojnie obdarzyła Ojców licznymi niesamowitymi skalnymi tworami o różnorodnych kształtach, wielkościach i umiejscowieniu. Niektóre z nich zasłużyły nawet na nadanie im nazwy własnej, jak na przykład Maczuga Herkulesa w Pieskowej Skale, czyli potężna skała przypominająca oręż mitycznego herosa. Ojców jest idealnym miejscem dla osób, które uwielbiają spacerować, dlatego świetnie sprawdzi się jako cel wyprawy zarówno rodzinnej, jak i tej ze znajomymi w każdej porze roku. Turystyka piesza jest bowiem tutaj głównym kluczem programu. Przez teren Parku przebiega blisko 50 kilometrów oznakowanych pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Sieć tras daje możliwość zwiedzenia najpiękniejszych zakątków tej wsi. Ojców to także świetne miejsce dla fanów sportów zimowych. W tej wsi znajduje się trasa o długości 6 kilometrów, gdzie narciarze mogą skorzystać z profesjonalnego śladu. Blisko 500–metrowa trasa przygotowana została dla tych, którzy narty założą po raz pierwszy na nogi. Na terenie miejscowości funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, dlatego nie trzeba martwić się o jego zakup. Warunki, jakie panują na szlakach przyciągną także zawodowych, jak i amatorskich biegaczy.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone