Zamknij
REKLAMA

Pakowanie paczek - jak solidnie to wykonać?

12:28, 10.01.2019 | Materiał partnera

Każdy ma za sobą choć pakowanie choć jednej paczki do wysyłki. Jak się okazuje, nie jest to wcale banalna czynność do wykonania. Wymaga pomysłu i odpowiednich materiałów, by przesyłka bezpiecznie i w całości dotarła do adresata.

Wysyłając paczkę, oczekujemy szybkiego i pewnego dostarczenia jej do adresata. Obecnie, oprócz naczelnej poczty, istnieje wiele firm kurierskich zajmujących się przewozem i dostarczaniem przesyłek. Ich zadaniem jest odebranie od nadawcy przesyłki i dostarczenie jej możliwie jak najszybciej pod wskazany adres. Niestety, często zdarza się tak, że nieodpowiednio zapakowane paczki docierają, jednak w naruszonym stanie. Jak więc zadbać o to, by paczka w całości i bez zniszczeń dotarła pod wskazany adres?

Na co zwrócić uwagę przy pakowaniu paczki?

Przede wszystkim należy pamiętać, że odpowiednie zapakowanie paczki daje gwarancję na bezpieczne jej dostarczenie od nadawcy do odbiorcy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie odpowiednio zapakować drogocennej paczki, warto udać się do specjalistów. Sprawdź, gdzie można zlecić pakowanie: http://customeritum.pl/oferta/wysylki-i-pakowanie. Jeśli jednak zdecydujemy samemu podjąć się jej zapakowania, należy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim należy zapewnić odpowiednio duże w stosunku do przesyłanego przedmiotu opakowania ? pudełka, kartonu i jego wypełnienia, by przedmiot się nie poobijał ? styropian, gazety, papiery, folia bąbelkowa. Opakowanie powinno być czyste, bez żadnych naklejek, pozostałości taśm czy napisów, by przewoźnik bez problemu mógł doczytać się odpowiedniego adresu i dostarczyć pakunek. Pudełko zaklejamy taśmą samoprzylepną o szerokości minimum pięciu centymetrów. Do opakowania przyklejamy formularz przewozowy, na którym umieszczamy dane adresata. Nie warto pisać tych informacji bezpośrednio na paczce, ponieważ przeważnie nie jest to respektowane i zarówno na poczcie, jak i w firmach przewozowych zwraca się szczególną uwagę na to, by były to odpowiednie druki. Wyraźne wypełnienie danych gwarantuje bezproblemowe dostarczenie paczki pod wskazany adres.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone