Zamknij
REKLAMA

Najlepsze akcesoria wędkarskie na prezent

16:49, 07.01.2019 | Materiał partnera

Wędkarz w rodzinie to poważna sprawa. Ta pasja, jak każda inna, wymaga poświęceń i wciąga bez reszty. W nadchodzące święta nic tak nie ucieszy zapalonego wędkarza, jak prezent idealnie dopasowany do jego zainteresowań. Niestety, rodziny wędkarskie rzadko się zdarzają.  Najczęściej bliscy wędkarza nie wiedzą, co mogliby mu kupić, żeby prezent nie wylądował na dnie szafy ze sprzętem. To naprawdę niełatwe zadanie, warto więc postawić na akcesoria wędkarskie, które zawsze się przydają. Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Pułapki wędkarskich prezentów

Dlaczego prezenty dla wędkarza często okazują się nietrafione? Jest przynajmniej kilka przyczyn:
•      nie wiemy, jaki rodzaj wędkarstwa uprawia,
•      nie orientujemy się, czego używa,
•      nie mamy pojęcia, co już ma w nadmiarze, a czego mu brakuje,
•      nie potrafimy rozróżnić dobrego sprzętu od marnej podróbki...

... i tak dalej. Wbrew pozorom,  kołowrotek to nie zawsze to samo, podobnie jest z żyłką czy wędką. Przy wybieraniu na chybił-trafił może się okazać, że zamiast świetnego prezentu damy pod choinkę kłopot. Bo co można zrobić ze sprzętem wybranym z miłością, ale kompletnie nietrafionym? O wiele lepiej więc zamiast strzelać, postawić na prostsze akcesoria wędkarskie, które każdemu wędkarzowi się przydadzą.

Najciekawsze pomysły na prezent

Oto pięć propozycji prezentów pod choinkę dla zapalonego wędkarza, które prawdopodobnie wywołają uśmiech na jego twarzy.

•      Skrzynka na drobne sprzęty

Zakamarków, skrzynek i szufladek nigdy za wiele. Wędkarstwo wiąże się z posiadaniem mnóstwa drobnych przedmiotów, takich jak spławiki, haczyki, przynęty, muchy, blaszki... Niełatwo utrzymać w tym wszystkim porządek. Solidna, dobrze zamykana skrzynka z wieloma przegródkami na pewno to ułatwi.

•      Wędkarski kalendarz

Na nadchodzący rok. Z fazami księżyca, rozpiską ważnych, ogólnopolskich i światowych wydarzeń w świecie wędkarskim, spisem okresów ochronnych gatunków ryb i ciekawymi cytatami, Taki kalendarz będzie z powodzeniem towarzyszył i w pracy, i podczas połowów, zawsze przypominając o pasji.

•      Bielizna termiczna

Kto nie siedział w mrozie wpatrując się w spławik, ten nie zna tego specyficznego uczucia odmarzających nóg. Bielizna termiczna pod ubranie ucieszy nie tylko wędkarza podlodowego. To świetny pomysł na nocne wyprawy w chłodzie i na zimne, mgliste poranki nad wodą,

•      Latarka czołówka

Niezastąpiona nocą, gdy trzeba odszukać potrzebny sprzęt w skrzynce. Najlepiej, by posiadała regulację kąta padania i natężenia światła. Wygodna, niespadająca i solidna czołówka to przyjaciółka każdego wędkarza. Jeśli jej jeszcze nie ma, warto postawić na taki prezent - z pewnością przyda się nieraz, choć na pierwszy rzut oka nie wydaje się być mocno powiązany z wędkarstwem.

•      Solidny termos

Prezent uniwersalny dla każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu niezależnie od panującej aury. Termos z wędkarskim nadrukiem, ulubionym zdjęciem lub minimalistyczna, jednokolorowa wersja ucieszy każdego wędkarza. Trudno wszak o większą przyjemność, niż łyk rozgrzewającego napoju w chłodzie poranka.

Artykuł powstał dzięki firme Bolw.pl oferującej akcesoria wędkarskie. Więcej na Bolw.pl.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone