Zamknij
REKLAMA

Czy osoby bez wykształcenia medycznego mogą zajmować się osobami starszymi?

12:50, 30.11.2018 | Materiał partnera

Opieka nad osobami starszymi jest obecnie bardzo popularna – opiekunki poszukiwane są przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej, ale również w Polsce. Czy w charakterze opiekunki może pracować jednak osoba, która nie posiada wykształcenia medycznego?

Nie każdemu seniorowi mogą pomóc jego bliscy. Zdarza się, że nie posiadają na to czasu, mieszkają daleko albo chcą odpocząć. W takich przypadkach korzysta się z usług opiekunek, które mogą zapewnić osobom starszym profesjonalną opiekę w domu.

Często można spotkać się z wątpliwościami co do tego, jakie kwalifikacje powinna posiadać dobra opiekunka. Czy potrzebne jest jakieś konkretne wykształcenie? A może doświadczenie? Czy opiekunką może zostać każda osoba?

Wymagania dla opiekunek osób starszych

Zasadniczo, opiekunka osoby starszej nie musi mieć żadnego szczególnego przygotowania pod względem wykształcenia. Wiele osób myli opiekunki z pielęgniarkami, które posiadają już właściwe kwalifikacje.

Zatem wykształcenie na ogół nie jest wymagane, ale wiele osób chcących pracować w charakterze opiekunki decyduje się na korzystanie ze specjalnych kursów opiekuńczych. Podczas nich można dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo zajmować się osobami starszymi. Ukończenie takiego kursu zwiększa także szansę na znalezienie zatrudnienia.

W przypadku poszukiwania pracy za granicą, ważna będzie także znajomość języka obcego. Agencja pracy dla opiekunek carework.pl wskazuje, że w przypadku pracy w Niemczech praktycznie nie zdarzają się ogłoszenia, które nie wymagają posiadania znajomości języka niemieckiego.

Wśród innych często pojawiających się wymagań znajduje się prawo jazdy – dzięki niemu opiekunka może łatwiej zajmować się swoimi codziennymi obowiązkami, na przykład robić zakupy, dowozić podopiecznego na rehabilitację, do lekarza.

Sprawdź oferty pracy dla opiekunek już teraz!

Jeśli także poszukujesz pracy w charakterze opiekunki osoby starszej, również za granicą, sprawdź dostępne oferty w agencji carework.pl – to właśnie tutaj na zainteresowanych czeka pełna gama legalnych ofert pracy. Agencja zapewnia kompleksową pomoc w podjęciu zatrudnienia za granicą.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone