Zamknij
REKLAMA

Czym jest Amazon Web Services?

13:38, 05.11.2018 | Materiał partnera

Amazon Web Services jest największym dostawcą chmury obliczeniowej IaaS na świecie. Z produktu firmy Jeffa Bezosa każdego miesiąca korzysta blisko milion klientów, wśród których można wymienić m.in. Netflix, AirBnB, NASA czy Pinterest. Czytaj dalej i sprawdź, na czym polega usługa Amazon Web Services.

Amazon Web Services to w sumie 110 kompleksowych usług w chmurze, dzięki którym różnego rodzaju firmy technologiczne, mogą usprawniać swoją pracę. Wśród nich można wyróżnić takie usługi, jak Amazon EC2, Amazon S3 czy Amazon CloudWatch.

Amazon Web Services i Amazon EC2

Amazon Web Services to zbiór wielu usług internetowych w modelu cloud. Tym, co wyróżnia chmurę Amazona od innych konkurentów, to uniwersalność, szerokie spektrum możliwości, a także robiąca ogromne wrażenie liczba dostępnych API. Platforma Amazon Web Services jest zaprojektowana dla deweloperów, jak również wszystkich pracowników działów biznesowych.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych usług w ramach Amazon Web Services jest wspomniane Amazon EC2. To swego rodzaju „elastyczna chmura”, dzięki której możliwe jest m.in. testowanie oraz uruchamiania aplikacji w chmurze (na platformie Windows oraz Linux). Na Amazon EC2, można używać każdego języka programowania, co jest niemożliwe na pozostałych, konkurencyjnych „elastic cloud”.

Warto pamiętać, że Amazon Elastic Compute Cloud, czyli w skrócie Amazon EC2, są wirtualnymi serwerami, za które płaci się co każdą godzinę. Deweloperzy korzystający z tej chmury, mogą swobodnie dodawać adresy IP, load balancery, dyski twarde, a także bez przeszkód robić backupy tych dysków. Amazon EC2 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wybrednych klientów i zapewnia im automatycznie dodatkowe serwery, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Pozostałe usługi w ramach Amazon Web Services

Jednym z ciekawych usług w ramach Amazon Web Services jest usługa AWS Key Management

Service (w skrócie KMS). Jest to nowoczesna przechowalnia kluczy do szyfrowania. W ramach KMS można być spokojnym o bezpieczeństwo składowania kluczy szyfrujących.

Co jeszcze oferuje Amazon Web Services? Na przykład usługę Amazon Redshift. To specjalna hurtownia danych, która jest zarządzana przez AWS, dzięki czemu klienci zyskują… olbrzymią wygodę. Amazon Redshift efektownie układa wprowadzanymi danymi przez deweloperów, dzięki czemu można podłączać specjalne narzędzia, umożliwiające np. sprawne i celne wyciąganie wniosków biznesowych.

O czym warto wspomnieć w ramach Amazon Web Services? Np. o Amazon Virtual Private Cloud (w skrócie VPC). To w dużym skrócie nowoczesne wirtualne data center, w którym można m.in. tworzyć sieci, połączenia VPC, tablice routingu, a także wiele innych usług.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone