Wielki sukces mielczan na Mistrzostwach Polski w chodzie! [DUŻO ZDJĘĆ]

22:44, 22.06.2019 P.C Aktualizacja: 11:21, 25.06.2019

Połowa medali, która w sobotni wieczór została rozdana podczas dekoracji Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów, została w Mielcu. W zawodach rozegranych na alei Niepodległości złoto zdobyła Katarzyna Zdziebło. Także srebro i brąz wywalczyli zawodnicy Stali Mielec.

Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec był gospodarzem seniorskich Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów. Impreza odbyła się w sobotę 22 czerwca w centrum Mielca.

Wśród kobiet dwa pierwsze miejsca zdobyły zawodniczki Stali Mielec. Mistrzynią Polski została Katarzyna Zdziebło. Wypracowała sobie sporą przewagę nad drugą Pauliną Buziak. Brąz Mistrzostw Polski zdobyła Olga Niedziałek z WLKS Nowe Iganie. Katarzyna Zdziebło wygrała także rywalizację kobiet OPEN, w wyprzedzając Alanę Barber z Nowej Zelandii.

Dla niespełna 23-letniej Katarzyny był to pierwszy złoty medal seniorek zdobyty w sezonie letnim i już piętnasty licząc wszystkie kategorie wiekowe oraz sezon halowy. Paulina z jedenastym medalem MP na 20 km umocniła się na pozycji liderki w tej klasyfikacji. Olga powtórzyła sukces sprzed roku.

Mistrzem Polski wśród mężczyzn został Artur Brzozowski z AZS AWF Katowice. Srebro wywalczył Rafał Fedaczyński z AZS UMC Lublin. Brązowy medal uzyskał Rafał Augustyn z LKS Stal Mielec.

PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W CHODZIE NA 20 KM, MIELEC, 22.06.2019 R.