Szóstka Mielec nad przepaścią, będzie jeszcze jeden mecz [FOTO]

21:10, 10.03.2019 P.C Aktualizacja: 21:12, 10.03.2019

W środę w Warszawie rozstrzygnie się kto spadnie do 2 ligi siatkarek. Rywalizacja play-out pomiędzy Szóstką Mielec i Mazovią Warszawa nadal nie jest rozstrzygnięta.

Siatkówka, play-out 1 ligi kobiet
Szóstka Mielec  -  Mazovia Warszawa    2:3    (33:31, 13:25, 22:25, 25:19, 9:15)

Stan rywalizacji o utrzymanie do 3 zwycięstw:    2:2

Przed tygodniem mielczanki wygrały dwa mecze w Warszawie i sprawiły, że w ten weekend na własnym parkiecie mogły zapewnić sobie utrzymanie na zapleczu siatkarskiej elity. W sobotę  były bliskie przewagi 2:1 w setach, ale nagle zagubiły tempo swoich ofensywnych akcji, zaczęły mieć problem z przyjęciem, popełniały błędy i w efekcie uległy Mazovii 1:3.

Czwarty mecz barażowy, rozegrany w niedzielne popołudnie w Mielcu, zaczął się od horroru w pierwszym secie, który jednak Szóstka zapisała na swoje konto. Po zmianie stron kontrolę nad meczem przejęła ekipa ze stolicy. Po mieleckiej stronie siatki narastało też zmęczenie meczowym maratonem, pojawiły się problemy z postawieniem bloku, skończeniem swoich akcji i warszawianki spokojnie objęły przewagę w meczu 2:1.

Partia numer cztery przyniosła odrodzenie Szóstki. Do poczynań podopiecznych trenera Romana Murdzy wróciła dynamika i radość z gry, w połowie tej partii Szóstka objęła prowadzenie i na twarzach siatkarek z Warszawy zaczął malować się strach. Tak doszło do tie-breaku.

Gdy wydawało się, że mielczanki - mimo pechowego początku piątego seta - pójdą za ciosem i ostatecznie rozprawią się z Mazovią, to przyjezdne jeszcze zerwały się do obrony miejsca w 1 lidze. Dwie, trzy udane akcje napędziły warszawianki. Objęły prowadzenie 8:4 i odzyskały kontrolę nad meczem. Szybko i pewnie zakończyły tie-break oraz cały mecz, jednocześnie wyrównały stan całej rywalizacji play-out do wyniku 2:2.

W efekcie losy powodzenia całego debiutanckiego sezonu Szóstki 1 lidze zależeć będą od piątego, ostatecznego pojedynku, który rozegrany będzie w Warszawie. Znów faworytem jest Mazovia, która prezentuje chyba jednak bardziej wyrównaną kadrą i lepiej znosi fizyczne trudy play-outów. Siatkarki z Warszawy nie ukrywały, że pierwsze mecze z Szóstką przegrały bo zwyczajnie grały słabo, poniżej swoich możliwości.

Mecz w Warszawie będzie także spotkaniem o wszystko dla siatkarek Mazovii, nerwy będą ogromne. Kto zachowa spokój, ten pozostanie w 1 lidze na kolejny rok. Piąte spotkanie odbędzie się w środę 13 marca.