Niespodzianka w PGNiG Superlidze. Stal ograła Gwardię! [FOTO, WIDEO]

20:51, 30.11.2019 M.B Aktualizacja: 11:18, 01.12.2019

Świetny mecz rozegrała SPR Stall. Mielczanie wygrali z brązowym medalistą mistrzostw Polski Gwardią Opole.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
SPR Stal Mielec - Gwardia Opole 34:26 (15:11)

SPR Stal Mielec: Wiśniewski - Krępa 7, Valyntsau 6, Krupa 6, Wojdak 4, Kornecki 4, Wilk 3, Janyst 2, Ćwięka 1, Jędrzejewski 1, Dutka, Olszewski
Kary: 12 min. (Krępa, Grzegorek, Jędrzejewski - 4 min, Krupa - 4 min.)
Karne: 5/10

Gwardia Opole: Malcher, Zambrzycki 1 - Mokrzki 4, Lemaniak 4, Siwak 3, Mauer 3, Zieniewicz 2, Zarzycki 2, Jankowski 2, Działkiewicz 2, Kawka 2, Skraburski 1, Klimków, Morawski, Milewski
Kary: 10 min. (Mokrzki, Zieniewicz, Jankowski, Kawka, Milewski)
Karne: 0/1
Czerwona kartka: Jankowski

NAJLEPSZE MOMENTY MECZU

Przed meczem z Gwardią Opole – aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski i uczestnikiem Pucharu EHF ze świecą było szukać – nawet wśród zagorzałych kibiców Stali – optymisty, który wierzył w zwycięstwo swojego zespołu. Mielczanie to przecież ostatni zespół w tabeli, tymczasem podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka odnieśli nie tylko sensacyjne zwycięstwo, ale również dokonali tego w wielkim stylu, triumfując 34:26!

Już sam początek spotkania był bardzo zaskakujący, gdyż „Biało-Niebiescy” bardzo szybko objęli prowadzenie 7:3. Naturalną koleją rzeczy wydawało się odrobienie tych strat przez gości, lecz Stal nie zamierzała się zatrzymywać, a ciężar gry na swoje barki wzięli Dzianis Valyntsau i Piotr Krępa, którzy w ataku byli wręcz nieomylni. W bramce również świetnie spisywał się Tomasz Wiśniewski, dzięki czemu w 28. minucie mielczanie wyszli na prowadzenie 15:9. Pomimo okazji do powiększenia dorobku, to Gwardia zdołała zniwelować straty i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 15:11.

W przerwie wielu zadawało sobie pytanie, czy Stal utrzyma impet, gdyż niemal pewne było, że opolanie zaatakują ze zdwojoną siłą. Po zmianie stron ci jednak ponownie zderzyli się z „Biało-Niebieskim” murem, a Stal kontynuowała swój koncert i w 48. minucie objęła prowadzenie 23:13.

– Przecieramy oczy ze zdumienia – można było usłyszeć od komentatorów TVP, gdyż mecz ten transmitowany był w telewizji. Gospodarzom przytrafił się jednak słabszy moment, ponieważ w 50 minucie Gwardia odrobiła część strat i przegrywała już tylko 22:26.

Hala w Mielcu tego dnia jednak „płonęła”, gdyż kibice zgromadzeni tego dnia przy Grunwaldzkiej pokazali, że tego zwycięstwa pragną tak samo bardzo jak zawodnicy, którzy w końcówce po raz kolejny wznieśli się na wyżyny i wygrali 34:26.

Nie była to jedyna dobra informacja, gdyż po ciężkich kontuzjach na boisko powrócili Łukasz Janyst i Jakub Ćwięka.

Dla mielczan było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej Stal pokonała Zagłębie Lubin, i co ciekawe mecz ten również pokazywała telewizja TVP.

Teraz podopiecznych Dawida Nilssona i Marcina Basiaka czeka jednak nie lada wyzwanie, gdyż już w środę do Mielca przyjedzie PGE VIVE Kielce. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30.