Inauguracja ligi na minus. SPR przegrywa z Płockiem [FOTO]

20:22, 30.01.2019 K.S Aktualizacja: 07:54, 31.01.2019

Piłkarze ręczni SPR Stal Mielec w pierwszym meczu rundy wiosennej PGNiG Superligi przegrali na własnym obiekcie z Orlen Wisłą Płock.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga
SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 20:32 (13:16)

Stal: Wiśniewski (8/34 – 26 proc.), Witkowski (1/7 – 14 proc.) – Janyst 3, Krupa 1, Krępa 5, Mochocki, Dutka 5/1, Kowalczyk 3, Sarajlić 1, Grzegorek, Miedziński, Skuciński, Rutkowski 1, Wypych
Karne: 1/2
Kary: 6 min. (Krępa, Grzegorek, Sarajlić – po 2 min.)

Wisła: Borbely (5/5 – 100 proc.), Morawski (10/29 – 34 proc.) – Daszek 5/3, Góralski, Krajewski 4, Mihić 1, Moya 1, Mlakar 4, Obradović 1, Racotea 1, Tarabochia 1, de Toledo 8, T. Janiszewski, Piechowski, Sulić 6
Karne: 3/3
Kary: 10 min. (Sulić – 4 min., Racotea, Obradović, Piechowski – po 2 min.)

Już od samego początku mielczanie starali się przeciwstawić Nafciarzom, gdyż po bramce Bartosza Kowalczyka Stal prowadziła 1:0, a po kolejnych trafieniach Piotra Krępy i Mateja Sarajlicia zrobiło się 3:1 dla gospodarzy, którzy przez pierwsze 10 minut postawili rywalom bardzo trudne warunki.

Po ich upływie do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy w 26. minucie prowadzili już 15:10. Mielczan to jednak nie zraziło i jeszcze przed przerwą zdołali odrobić część strat, do szatni schodząc przy wyniku 13:16, a ambitna postawa w samej końcówce została nagrodzona przez kibiców brawami.

Warto również wyróżnić Daniela Dutkę, który w swoim debiucie w PGNiG Superlidze już w pierwszej połowie miał na swoim koncie pięć trafień.

Początek drugich 30. minut nie był już jednak tak optymistyczny, gdyż podopieczni Tomasza Sondeja przez pierwsze 15 minut rzucili zaledwie jedną bramkę. Rywal tej klasy jakim jest Wisła musiał ten przestój wykorzystać, i tak się stało.
Nafciarze powiększali swoją przewagę z minuty na minutę, a bardzo duża w tym zasługa bramkarzy – Adama Morawskiego i Adama Borbelyego. Nie można również nie wspomnieć o Jose De Toledo, który świetną formę z niedawno zakończonego mundialu przeniósł na ligowe parkiety. W Mielcu zdobył osiem bramek, zasłużenie zgarnął tytuł MVP spotkania, a jego Wisła zwyciężyła 32:20.