Zamknij
REKLAMA

Mielczanie na ŚDM Panama: rozpoczęły się dni diecezjalne

19:26, 19.01.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Grupa jedenastu młodych ludzi z parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu 13 stycznia wyleciała do Panamy. Celem ich podróży jest udział w obchodach 34. Światowych Dni Młodzieży. Młodzi ze Smoczki to jedyna grupa reprezentująca nasze miasto podczas tego wydarzenia.

- Pomysł, aby wylecieć do Panamy na ŚDM zrodził się we wrześniu 2017 roku. To wtedy zdecydowaliśmy się rozpocząć przygotowania zarówno materialne, jak i duchowe – przekazuje koordynator grupy Wiktor Strzelczyk.

Przez ponad 14 miesięcy odważna jedenastka z Apostolskiej Wspólnoty Młodych wraz z przyjaciółmi zaangażowała się w organizację różnych wydarzeń, mających na celu przygotowanie duchowe i materialne do ŚDM. Przygotowania zainaugurowali Czuwaniem Papieskim, podczas którego przypomnieli parafianom postać i naukę św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Z kolei rozprowadzanie zniczy, jasełka, kolędowanie, Wieczór Poetycki, kiermasze to kolejne z inicjatyw, które podjęli podczas kończących się już przygotowań. Wcześniej młodzi mielczanie gromadzili też pieniądze na wyprawę na drugi koniec świata.

- Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży nie jest wyjazdem na wakacje, lecz pielgrzymką. Pragnę, aby hasło ŚDMu: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego, szczególnie wpłynęło na życie duchowe młodych, by wzorem Maryi uczyli się mówić  Bogu tak, odpowiadając coraz mocniejszą wiarą, głębszą nadzieją i gorętszą miłością – dzieli się z nami ks. Mariusz Czosnyka, duszpasterz młodzieży na Smoczce. Przygotowania duchowe to nieodłączny element całych przygotowań.

Mielczanie spędzą w Panamie 15 dni. Pierwszą połowę pobytu spędzą w małej miejscowości Olá w środkowej części kraju. Druga część pobytu to udział w obchodach centralnych z udziałem papieża Franciszka w stolicy, Panama City.

Wiktor Strzelczyk relacjonuje wydarzenia w Panamie, gdzie wczoraj oficjalnie rozpoczęły się Dni Diecezjalne. - Rozpoczęły się dni w diecezji Penonome. Przebywamy w miejscowości Ola, gdzie dołączyli do nas inni Polacy oraz przedstawiciele wieku krajów: Gwatemalczycy, Filipińczycy czy Libańczycy. Trwa wielka fiesta. Znajomy klimat z ubiegłych ŚDM z Krakowa jest obecny także w Panamie.  Co ciekawe Gwatemalczycy bardzo interesują się piłką nożną i znają kilku polskich piłkarzy. W wielonarodowej wspólnocie przeżywaliśmy także mszę świętą. W ten sposób przygotowujemy się do obchodów centralnych z udziałem papieża Franciszka - opowiada Strzelczyk.

- Mamy już za sobą wspólne śpiewanie hymnu ŚDM z Gwatemalczykami. Dołączyli do nas, gdy usłyszeli „Barkę” i śpiewali jej hiszpańską jej wersję. Są z nami także Gwatemalczycy, Filipińczycy, Saudyjczycy i Hiszpanie. Spotkaliśmy Libańczyków, którzy byli u nas w Krakowie podczas ŚDM. Po wspólnej Mszy św. odbyła się procesja z figurą Matki Bożej, a po niej Panamczycy zaprezentowali swoje tańce i muzykę. Wczoraj Panamczycy ubrali nas w stroje ludowe i uczyli tańczyć. U nich jeden taniec trwa z 15 minut, więc biodra bolą! Cudowny wieczór! - piszą na swoim profilu fb KursPanama2019 - Smoczka na ŚDM młodzi z Mielca.

Główne obchody Światowych Dni Młodzieży w Panamie zaplanowane zostały na dni 22-27 stycznia 2019.

CODZIENNE RELACJE NA FACEBOOKU:


 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

TwetyTwety

6 22

I tacy ludzie mają w przyszłości decydować o losie Polski? O zgrozo ! 07:06, 20.01.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

OnOn

13 1

A co masz to tych ludzi?! 12:02, 20.01.2019


KlaraKlara

4 13

Jeżeli taki ciemnogród zacznie decydować o losie Polski i Polaków to będzie tragedia, świat idzie naprzód, nowe technologie, wynalazki a w Polsce zacofanie i wiara w gościa który chodził po wodzie, opowiadał brednie i zamieniał wodę w wino, no i jego matka była dziewicą ;) Nie mówiąc już o wszechobecnej pedofilii wśród księży i okradaniu polaków przez czarną mafie. 18:55, 20.01.2019


WiktorWiktor

13 3

Pozdrawiamy i będziemy się modlić także za Panią! 19:06, 20.01.2019


HolsHols

2 6

Najlepiej już nie wracajcie, w Polsce nie potrzeba takich ameb. 15:34, 21.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WiktorWiktor

2 0

Wrócimy. Przykro mi. Ale zanim wrócimy to będziemy się za ciebie modlić. 21:41, 22.01.2019


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone