Zamknij
REKLAMA

Orszak Trzech Króli w Chorzelowie. To już czwarta edycja wydarzenia

11:14, 03.01.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec oraz Parafia pw. Wszystkich Świętych w Chorzelowie zapraszają do udziału w „Największych Jasełkach Ulicznych”, które odbędą się 6 stycznia. 

Orszak Trzech Króli to inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. To niezwykłe wydarzenie tworzą rodziny, sąsiedzi, lokalne władze, księża i ludzie dobrej woli. Po raz czwarty w wydarzenie to zaangażowali się artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Chorzelowska Grupa Teatralna, pracownicy Ośrodka Kultury oraz mieszkańcy Gminy Mielec, którzy przygotowali uroczysty pochód.

- Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w czwartej edycji Orszaku Trzech Króli. Największe Jasełka Uliczne rozpoczną się o godzinie 12:30 Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Następnie artyści współpracujący z Ośrodkiem Kultury zaprezentują w trakcie pochodu trzy sceny pod nazwą „W pałacu Heroda”, „Walka dobra ze złem” oraz „Pokłon Trzech Króli Świętej Rodzinie”. Uroczystość będzie też okazją do wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń orasz radowania się z narodzin Bożej Dzieciny. Ponadto każdy uczestnik Orszaku otrzyma pamiątkowe korony i flagi – przekazuje Józef Piątek, wójt gminy Mielec.

Tegoroczny Orszak pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” przejdzie w sumie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza granicami naszego kraju.

Program:

12:30     – Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie

13:30     – Odczytanie Edyktu Cezara Augusta

    – Przemarsz ulicami Chorzelowa

    – I scena „W pałacu Heroda” – parking przy aptece

    – II scena „Walka dobra ze złem – anioły i diabły” – Remiza OSP

    – III scena „Pokłon Trzech Króli Świętej Rodzinie” – Miejsce Pamięci Poległych w obronie Ojczyzny

    – Wspólne kolędowanie

m

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone