Zamknij
REKLAMA

Eko akcja Adidasa w Berlinie: mielczanka wśród ekspertów!

14:56, 09.08.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Daria Rogowska, znana w Internecie jako Ekocentryczka, znalazła się w wąskim gronie 15-tu ekspertów, którzy tworzyli ekologiczny festiwal w Berlinie z udziałem biegaczy z całego świata.

- Miałam okazję spędzić fajny weekend w Belinie dzięki Adidas Runners. Znalazłam się w gronie osób, które stworzyły festiwal Feel the Planet. Adidas ze swoją marką Parley od dawna wyławia plastik z oceanu, a z odzyskanych materiałów tworzy ubrania, buty i akcesoria z plastiku. Byłam zaskoczona, ale też bardzo szczęśliwa, że mnie wybrano. Trzy dni w gronie biegaczy z całego świata, dodatkowo cała sobota spędzona na ciekawych wkładach i warsztatach. W tym moje roślinne warsztaty i czas na opowiedzenie o diecie roślinnej - relacjonuje mielczanka Daria Rogowska, autorka bloga Ekocentryczka, na którym dzielę się swoja pasją do zdrowego życia. Impreza odbyła się w pierwszy weekend sierpnia.

Mielczanka spotkała się w Berlinie z biegaczami z całego świata i zaprezentowała autorski wykład. - Przypadł mi "mój temat" weganizmu, diety roślinnej w sporcie i jej wpływowi na środowisko.  Były też warsztaty, na których zrobiliśmy kilka rodzajów kulek mocy, które są najlepszym zastrzykiem energii dla sportowców.  Zależało mi na tym, żeby przekazać kilka kluczowych dla mnie faktów - relacjonuje Daria.

Ekocentryczka wskazuje, że na wyprodukowanie 1. kilograma wołowiny potrzeba aż 15 tysięcy litrów wody. - Całe życie słyszałam, żeby zakręcać wodę kiedy myję zęby, brać krótkie prysznice, a o wiele więcej wody mogę zaoszczędzić nie jedząc mięsa. Szkoda, że nie ma takiej akcji edukacyjnej na szeroką skalę. 6 tysięcy litrów wody możemy zaoszczędzić nie biorąc prysznica przez 3 miesiące, albo rezygnując z jednego wołowego burgera - opowiada.

Daria wzięła także udział w samej imprezie biegowej City Night 2019 w Berlinie, gdzie promowano używanie kubków wielorazowych przez biegaczy. - Pierwszy raz zastosowany właśnie na tym biegu. Świetny pomysł! Idea jest taka, żeby biegacze mieli taki kubek przy sobie na trasie i napełniali je w trakcie biegu przy punktach z wodą. Tym razem kubki z wodą czekały na biegaczy, a następnie można było je oddać do przygotowanych pojemników. Bardzo mnie to cieszyło, jednak widok tysięcy jednorazowych kubków, nawet papierowych, odbiera urok imprezom biegowym - relacjonuje Daria.

Daria prowadzi blog ekocentryczka.pl, można ją również śledzić na Facebooku i Instagramie.

REKLAMA
(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

123123

14 4

Super.
Pani Dario proszę zaprosić wszystkich pod Krono 15:06, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bardzo fajnieBardzo fajnie

10 4

Ale może najpierw pozbądźmy się patologi z ulic i zadbajmy o edukacje, chociaż tą podstawową, żeby łyse imbecyle umiał sie wysławiać żyjąc w społeczeństwie a bycie w kryminale nie traktowali jako powodu do dumy. Dopiero potem na takie egzotyczne inicjatywy przeznaczajmy środki. 20:22, 09.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

po tempo tem

1 2

później 01:27, 10.08.2019


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone