Zamknij
REKLAMA

Seniorzy z Padwi Narodowej na II Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

12:59, 06.07.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Po raz drugi delegacja seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor w Przykopie tj. Stanisława Gancarczyk, Władysława Hudela, Alina Kułacz, Helena Lombara, Emilia Rogala, Kazimiera Uzar oraz Stanisława Małodzińska, Janina Pałeczka, Barbara Krzemień i Aleksandra Cimek miała możliwość uczestniczyć w II Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

II Forum Wizja Rozwoju to największe wydarzenie gospodarcze w Polsce Północnej od-bywało się w dniach 24-25 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej. Podczas Forum odbyły się panele i spotkania z ponad 500 ekspertami z różnych dziedzin w ramach 16 bloków tematycznych. Dwudniowe przedsięwzięcie realizowane było pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. W programie znalazło się 100 debat, upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości.

Forum rozpoczęło się oficjalnie w poniedziałek, 24 czerwca. Najważniejszym punktem programu pierwszego dnia było przemówienie Premiera Mateusza Morawieckiego. Premier wziął udział także w równoległym wydarzeniu – obchodach 35-lecia Solidarności Walczącej. Podejmowane były tematy związane m.in. z energetyką, bezpieczeństwem kraju, rozwojem gospodarczym, technologiami przyszłości, finansami w gospodarce i CSR, czyli społeczną odpowiedzialnością w biznesie.

Bardzo ważnym elementem forum był panel Srebrna Gospodarka, poświęcony w całości wy-zwaniom i problemom, przed jakimi stoi Polska w kontekście polityki senioralnej. Poseł Krystyna Wróblewska w swoim wystąpieniu  mówiła o przyszłości seniorów na rynku pracy, aktywnym starzeniu się oraz kształtowaniu się regionalnego rynku a wsparcie lokalnej aktywności społecznej przez państwo. Jako pozytywny przykład gminy radzącej sobie z potrzebami seniorów podała m.in. gminę Padew Narodowa na czele z jej wójtem. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone