Zamknij
REKLAMA

Radomyśl Wielki świętował urodziny Królowej Elżbiety II

15:09, 30.04.2019 | P.C
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Radomyślu Wielkim uczestniczą w projekcie edukacyjnym „The British Royal Family”, który realizowany jest od 2017 roku. Celem tego projektu jest poszerzenie wiedzy na temat  królowej Elżbiety II, o jej rodzinie, oraz o Wielkiej Brytanii.

Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcji otwartej „The Queen Elizabeth II”. Okazją do poszerzenia wiedzy na temat królowej były jej 93. urodziny. Uczniowie uczestniczyli w tej lekcji w koronach, które wykonali wzorując się na koronie królowej Elżbiety II. Brytyjska Korona Państwowa jest uznawana za jeden z najpiękniejszych klejnotów na świecie. Jest ozdobiona  5 rubinami, 11 szmaragdami, 17 szafirami, 273 perłami I 2868 diamentami.

Wszyscy uczestnicy  dowiedzieli się wiele interesujących faktów o królowej Elżbiecie II, np. że królowa ma własny bankomat w Pałacu Buckingham, jej wizerunek znajduje się na znaczkach pocztowych, a naklejenie takiego znaczka do góry nogami grozi procesem o zdradę stanu, ma 30 chrześniaków, jej tiara pękła w dniu ślubu,  za jej życia świat widział siedmiu papieży Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka, nie potrzebuje prawa jazdy ani paszportu żeby podróżować po całym świecie.  Uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się również, że królowa jest najstarszą monarchinią na świecie i  rządzi od 1952 roku. Królowa jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie, jest niezwykłą  oraz bardzo lubianą osobą, szczególnie w Wielkiej Brytanii.

Olbrzymią niespodzianką dla wszystkich uczestników było pojawienie się po koniec lekcji „samej królowej Elżbiety II”, która przyjechała z olbrzymim. Królowa „osobiście” podziękowała uczniom za przesyłanie kartek i listów do członków brytyjskiej rodziny królewskiej, a od 2017 roku wysłano już ponad 1500 listów i kartek, na które zawsze przychodziły odpowiedzi.

Imprezę przygotowały Barbara Żala i Małgorzata Chmura. - Serdeczne podziękowania za życzliwość i pomoc przy realizacji tego projektu kierujemy dyrektora Stanisława Tabora, wicedyrektor Agnieszki Lazur, pracowników szkoły oraz Renaty Dubiel za upieczenie ortów dla 200 uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy dla uczniów oraz ich rodziców za zaangażowanie i wykonanie pięknych koron - przekazują organizatorki.

 

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone