Zamknij
REKLAMA

Przedszkolny przegląd taneczny w PM16

10:35, 23.04.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

"Dookoła się kręcimy - polskie tańce dziś tańczymy!" - pod tak wdzięcznym i wymownym tytułem odbył się w środę 17 kwietnia 2019 r. międzyprzedszkolny przegląd taneczny, zorganizowany w przedszkolu Miejskim nr 16 im. Jasia i Małgosi w Mielcu. 

Mali i duzi przedszkolacy ze wszystkich mieleckich przedszkoli popisywali się znajomością polskich tańców i przyśpiewek ludowych.  

Mali artyści  zaprezentowali niemałe zdolności wokalne, taneczne i aktorskie. Samodzielnie śpiewali tradycyjne, ludowe przyśpiewki, odtwarzali wyjątkowe układy taneczne do znanych, tradycyjnych melodii i prezentowali kunsztownie dopracowane stroje. 

W rytm dźwięków ludowej muzyki, na przedszkolnym parkiecie pojawiły się „Krakowiaki”, „Oberki”, skoczna „Polka” i dostojny „Polonez”. 

Młodych tancerzy do tańca porywały dźwięki tradycyjnych ludowych piosenek takich jak „Czerwone jabłuszko”, „Trojak”, „Krakowiaczek”, „Kukułeczka” a nawet „Zbójnickiego”.

Cały przegląd zachwycał pięknem tradycyjnych stroi z różnych regionów Polski. Barwne, kwieciste spódnice, galowe spodnie z lampasami, kolorowe wianki, śnieżnobiałe  fartuszki - wszystko to cieszyło oko podziwiających występy jurorów i zaproszonych gości.

Cały przegląd był jak miniatura wyjątkowego dzieła sztuki. Wspaniała muzyka, piękne stroje, wyjątkowe tańce, a to wszystko w uroczym wykonaniu, niepowtarzalnych i wyjątkowych tancerzy - dzieci.

To wielka radość i prawdziwe szczęście, że młode pokolenia Polaków nie zapominają o dorobku swych przodków, i nie dość, że  polskie tance ludowe znają, to także pięknie, i z przytupem je uprawiają. 

Być może, gdy nasi mali tancerze podrosną, zechcą dalej tańczyć na prawdziwych parkietach, wśród tak znakomitych zespołów tanecznych jak choćby rodzimi Rzeszowiacy. W końcu wszystko jest możliwe, a pasje i zainteresowania często zaczynają się właśnie w przedszkolu.  
 
Dziękujemy serdecznie przedszkolakom za niezawodną i godną naśladowania postawę. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci. Dziękujemy zacnemu gronu  jurorów i zaproszonych gości za zaszczycenie swą obecnością tej uroczystości. Oby więcej takich pięknych i wzniosłych inicjatyw.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone