Zamknij
REKLAMA

Odbyła się konferencja "100 zadań Polaków na 100-lecie Niepodległości RP"

11:17, 31.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 26 października 2018 r. Szkolne Koło CARITAS przy ZST w Mielcu zorganizowało konferencję popularno-naukową „100 zadań Polaków na 100-lecie Niepodległości Polski w ujęciu św. Jana Pawła II”. 

Konferencja była kolejnym elementem realizowanego przez SKC projektu „Ku Niepodległej – śladami bohaterów i miejsc pamięci” w ramach programu „100 projektów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski”.

Gościem specjalnym konferencji był ks. prof. dr ha. Janusz Królikowski - dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Sekcja w Tarnowie, wcześniej wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, który wygłosił wykład „Dzieje polskiej wolności wczoraj i dziś”.

Wolontariusze Szkolnego Kola Caritas przy ZST w formie prezentacji multimedialnych przybliżyli przesłanie św. Jana Pawła II na temat wolności skierowane do Polaków podczas dziewięciu pielgrzymek do Ojczyzny. Konferencję uświetniły występy artystyczne młodzieży Zespołu Szkół Technicznych i Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Zorganizowana w naszej szkole konferencja wpisała się w mieleckie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone