Zamknij
REKLAMA

Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik w Wampierzowie

12:45, 17.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek i wtorek (8 i 9 października) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej pojawił się Naukobus – nowoczesne laboratorium mobilne z Centrum Nauki Kopernik.

Dwadzieścia mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik, przyjechał do Wampierzowa i udowodnił, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a warszawscy animatorzy dodatkowo objaśniali działanie eksponatów i pomagali zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. 

Można też było m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową i półkule magdeburskie. Uczniowie otrzymali także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu. Nauczycieli natomiast zaproszono na warsztaty „Eksponaty i eksperymenty”, które inspirują do wykorzystania potencjału eksponatów w nauczaniu.

Na początku wizyty każda szkoła brała udział w Festiwalu Nauki, który przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Wampierzowie pod czujnym okiem nauczycieli, a następnie prze godzinę eksperymentowała z eksponatami Naukobusa w remizie. W pierwszym dniu wystawa była czynna przez 8, a w drugim przez 6 godzin. Wystawę oprócz zaproszonych szkół, mieli możliwość obejrzeć mieszkańcy Wampierzowa i okolicznych miejscowości.

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Wadowice Górne, a także szkoły z gminy Radomyśl Wielki i z powiatu mieleckiego.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Puget Sound SEOPuget Sound SEO

0 0

I've been absent for some time, but now
I remember why I used to love this blog. Thanks, I will try and
check back more often. How frequently you update your site? https://www.youtube.com/playlist?list=PLGjFw_mGfqEHKSq61-OKycGV23sNg6L9L&disable_polymer=true 02:27, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone