Kanonada! Stal Mielec wróciła do futsalowej 1 ligi [FOTO, WIDEO]

04:20, 20.09.2020 P.C Aktualizacja: 04:54, 20.09.2020

Sporo emocji i… jeszcze więcej goli. KF Stal Mielec udanie wróciła na zaplecze futsalowej elity.

Futsal, 1 liga polska
KF STAL MIELEC - PROFI SPORT WROCŁAW 9:7 (5:2)

SKRÓT WIDEO:

KF Stal: 1. Patryk Walczak, 12. Damian Szewc - 7. Tomasz Skowron ©, 20 Łukasz Skowron, 3. Mateusz Dopart, 8. Kacper Wątróbski, 4. Dawid Florian, 9. Bartłomiej Miazga, 77. Damian Bożek, 10. Adrian Nowak, 5. Patryk Tetlak, 21. Maciej Ryba.

Profi Sport: 27. Jakub Wójcik, 22. Bartomiej Szczecina - 5. Sebastian Leśniewski, 8. Marcin Gołębiewski, 10. Marek Konieczny, 11. Franceschini Odoardo, 3. Michał Wierzbicki, 4. Filip Rusek, 6. Dawid Płaczek, 13. Tomasz Rudnicki, 14. Jakub Schreiber, 15. Mikołaj Łęcki, 16. Patryk Ledwoń ©.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

Cztery lata minęły od ostatniego meczu Stalowców w futsalowej 1 lidze prowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Przygoda mielczan z zapleczem ekstraklasy w sezonie 2015/2016 nie była radosna. Biało-Niebiescy zanotowali wówczas tylko dwa zwycięstwa. Teraz wrócili mądrzejsi o tamte doświadczenia.

Stal zaskoczyła też swoich kibiców transferami, których dokonała po cichu. W barwach KF Stal w sobotni wieczór zagrali byli piłkarze FKS Stal Mielec: Dawid Florian i Damian Bożek. Obaj wpisali się na listę strzelców.

Pierwsze minuty sobotniego meczu ukazały tremę w mieleckiej ekipie. To powinni wykorzystać goście, mieli dwie okazje bramkowe, ale… strzelanie rozpoczął Florian. Zaskakujące i piękne uderzenie przyniosło prowadzenie 1:0 dla Stali.

Wrocławianie odpowiedzieli błyskawicznie i przez kilka minut nawet prowadzili 2:1. Byli bardzo groźni przy stałych fragmentach gry.  Stal natomiast świetnie wyprowadzała szybkie akcje i kontry, za którymi zespół z Dolnego Śląska zwyczajnie nie był w stanie nadążać. Efekt to wyraźna przewaga gospodarzy po pierwszej połowie.

Po zmianie stron goście z impetem rzucili się do odrabiania strat. Kibice oglądali wymianę ciosów, a  na tym lepiej wychodzili wrocławianie. Ugasił ich jednak indywidualną akcją Łukasz Skowron. Po chwili rzut karny wynikający z szóstego przewinienia przyjezdnych pewnie wykonał Tomasz Skowron i Stal znów kontrolowała mecz.

Ostatnie minuty to próba zamykania mielczan przed swoją bramką przez gości, którzy wycofywali bramkarza.  Stal straciła dwie bramki, ale ten trudny moment przetrzymała i sama zakończyła mecz trafieniem Tetlaka w sytuacji sam na sam.

Przed spotkaniem mielczanie odebrali puchar za zwycięstwo w 2 lidze podkarpackiej w ubiegłym sezonie. Indywidualną nagrodę otrzymał także Adrian Nowak, który jeszcze w barwach FT Zaczernie został królem strzelców podkarpackich rozgrywek.