Emocje w Gdańsku! Aż cztery bramki do przerwy [RELACJA, ANKIETA]

16:16, 19.09.2020 P.C Aktualizacja: 04:22, 20.09.2020

W meczu czwartej kolejki PKO BP Ekstraklasy Biało-Niebiescy mierzą się z gdańską Lechią. W pierwszej połowie objęli prowadzenie, ale w przerwie był już remis. Gospodarze złamali opór mielczan po rzucie karnym.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
LECHIA GDAŃSK - PGE FKS STAL MIELEC 4:2 (2:2)

1:0 - 4 min - Flavio Paixao
1:1 - 23 min - Krystian Getinger
1:2 - 44 min - Mateusz Mak
2:2 - 45+2 min - Conrado
3:2 - 73 min - Flavio Paixao (karny)
4:2 - 88 min - Michał Nalepa

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak - 8. Omran Haydary (90, 11. Jaroslav Mihalík), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 15. Kenny Saief (75, 9. Łukasz Zwoliński), 20. Conrado (82, 32. Egy Maulana Vikri) - 28. Flávio Paixão (90, 7. Maciej Gajos).

Stal: 13. Rafał Strączek - 6. Marcin Flis, 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 23. Krystian Getinger (64, 27. Damian Pawłowski) - 10. Mateusz Mak, 21. Mateusz Matras, 20. Grzegorz Tomasiewicz (77, 96. Robert Dadok), 7. Maciej Domański (77, 11. Szymon Stasik), 9. Andreja Prokić (46, 44. Martin Sus) - 99. Łukasz Zjawiński (46, 98. Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Saief, Nalepa, Conrado - Getinger, Flis.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 4507, w tym około 90 z Mielca.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

W mieleckiej drużynie brakuje kontuzjowanego Forsella, wrócił natomiast bramkarz Rafał Strączek, który przed tygodniem doznał urazu podczas meczu w Krakowie.

Trener mielczan Dariusz Skrzypczak przed meczem ostrzegał przed stałymi fragmentami gospodarzy. Już pierwszy rzut rożny przyniósł prowadzenie Lechii, Stalowcy byli spóźnieni w swoich defensywnych poczynaniach i Paixao sprytnie wpakował piłkę do siatki. Strączek był bez szans. Asystą, w postaci podanie z przewrotki, popisał się Nalepa.

Stal wyglądała na wystraszoną, przytłoczoną klasą rywala i wielkością stadionu. W 7 minucie Strączek uratował swój zespół przed stratą drugiej bramki, bo jego koledzy tak wykonali swój rzut rożny, że skończyło się to kontrą gdańszczan i sytuacją sam na sam.

Pierwsze 20 minut to olbrzymia przewaga gospodarzy. Mielczanie ograniczali się głównie do dalekich podań w kierunku Prokicia. Aż przyszła 23 minuta, gdy świetnie z rzutu rożnego podał przed pole karne Domański, z dystansu prawą nogą huknął Getinger i zrobił się remis.

Lechia zerwała się do ataku, próbowała zepchnąć znowu Stalowców, kotłowało się pod mielecką bramką, ale długo próby strzałów gospodarzy były blokowane. VAR natomiast pomógł sędziemu Frankowskiemu z Torunia dojrzeć prawidłową akcję Kościelnego w defensywie. Arbiter zdecydował się nawet na rzut karny, ale zdanie musiał zmienić.

W 44 minucie mielczanie rozegrali rzut rożny na krótki słupek, tam piłkę głową strącił Mak i nieoczekiwanie Stal prowadziła 2:1. Kibice gospodarzy byli wściekli. Przed przerwą jednak Lechia miała jeszcze jeden rzut rożny. Pierwszą wrzutkę Stali udało się wybić, druga wylądowała w polu karnym. Tam jednak znów Stalowcom przydarzyło się małe gapiostwo i na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 2:2.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty całego spotkania. Znów to Lechia atakowała. W 68 minucie świetną interwencją popisał się Strączek, który zatrzymał strzał z dystansu. Dwie minuty później Nalepa wpakował się wślizgiem w głowę mieleckiego bramkarza i ten chwilę spędził na murawie. Na szczęście wstał by kontynuować zawody.

Młody mielecki golkiper był bezradny w 73 minucie, gdy Paixao wyprowadził Lechię na przewagę 3:2 z rzutu karnego. Podyktowany został po faulu Domańskiego. Był też bez szans gdy chwilę później gospodarze próbowali strzału z dystansu, a piłka ostemplowała poprzeczkę.

Lechia się rozkręcała. Stal - mimo serii zmian - była w ofensywie bezradna.

Na konto Matrasa i Żyro trzeba zapisać czwartego gola dla Lechii. Obaj dali się wyprzedzić Nalepie przy rzucie rożnym w 88 minucie. Ostrzeżenia o stałych fragmentach gry trenera Skrzypczaka, wypowiadane przed tym meczem, raczej do mieleckich obrońców nie trafiły.

Co ze Stalą? Była cieniem dla gospodarzy, nie potrafiła oddać celnego strzału, zupełnie straciła kontrolę nad środkiem boiska. Błyszczał tylko Rafał Strączek, dzięki któremu zwycięstwo Lechii nie jest bardzo okazałe.

TABELA

WYNIKI I TERMINARZ

STATYSTYKI DOSTARCZA FcTables.com

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu w Gdańsku

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

44 6

Nie ma Stali jest kopaczy parunastu. Na sto podań dociera może 10 prawidłowych. MASAKRA 16:58, 19.09.2020

rickiricki

3 25

Sędzia wygrał mecz💩💩💩 16:59, 19.09.2020

KK

11 1

Całe mieleckich kibiców podejście do piłki, jak Stal nie wygrała meczu tzn. że sędzia, żenada 18:03, 19.09.2020

WmsWms

14 0

Musimy oceniać uczciwie :
Podania dno.
Kondycja licha.
Obrona cieniasy. Co mam chwalić?? Że wyszli na boisko? To ich praca za bardzo dużą kasę i mamy prawo my kibice żądać zaangażowania na przyzwoitym poziomie. Tyle lat Mielec czekał na ekstraklasę! 18:53, 19.09.2020

WirekWirek

46 2

Bardzo żle to wszystko rokuje. Podania lipa. 17:03, 19.09.2020

LimboLimbo

33 4

Kupcie jeszcze ze trzech baranów a bedziecie mieli zespół na 1 ligę pajace 17:12, 19.09.2020

kubakuba

36 2

totalne dziadostwo 17:21, 19.09.2020

saysay

41 1

Kiepska druga linia, fatalna obrona i to ona ponosi winę za wszystkie stracone bramki w zamieszaniu na naszym polu karnym, od początku ligi . Największą winę ponosi ponosi trener, to on odpowiada za ustawienie i przygotowanie do meczu. 17:25, 19.09.2020

Znad morza Znad morza

11 7

Kolejny słaby mecz Lechii - widzów na stadionie coraz mniej... 17:29, 19.09.2020

camcam

0 0

pamiętaj, że dalej trwa pandemia i obowiązują obostrzenia. kibice wspierają i za telewizora ;) 23:07, 28.09.2020

RondziarzRondziarz

8 7

Bo tam rondo na stadionie trzeba wybudować 17:41, 19.09.2020

WójtWójt

38 3

Powinni jechać do Gdańska pociągiem, a nie samolotem. Z powrotem pieszo! 17:42, 19.09.2020

11 20

Podejrzewam, że trener Marzec miałby już zespół poukładany.Niestety to już nie wróci.Trzeba poszukać na własnym podwórku. Mamy przecież trenera Gruszeckiego. Stąd się wywodzi i zna Stal jak nikt inny. 18:22, 19.09.2020

16 1

W tym ustawieniu osobowym obrony i pomocy trzeba niestety przygotować się na spadek z dużym hukiem.
po dzisiejszym meczu co najmniej dwóch zawodników powinno zostać oddelegowanych do gry w trzecim zespole Stali o ile by ich tam chcieli (suma 27) 19:34, 19.09.2020

jj

15 10

panowie prezesi trener Marzec jest bez etatu, może On poukłada niepoukładaną Stal. 20:57, 19.09.2020

hahahaha

0 0

z niego trener jak koziej ...... 18:15, 22.09.2020

grzesgrzes

16 0

ostatnio zostałem skrytykowano ale dalej to samo powiem trener ma taktykę jak nam nie strzelą to mamy 1 pkt nie na tym polega gra, ostatnia jego wypowiedź kupimy 2 stoperów ja się pytam po śla....a grajmy offem bo mamy takich zawodników,a on dalej się upiera grać defem dla mnie to jest totalna paranoja 95% klubów gra offem.Daje mu jeszcze max 5 meczy i tak samo jak skowronek poleci 21:22, 19.09.2020

MikMik

17 0

Flis-tragedia, Stus+- dramat, trener-komedia 21:27, 19.09.2020

OrmowiecOrmowiec

13 2

Dawno mówiłem Gruszecki i Tułacz i zrobią zespół Skiba na Brw nie do trenowania koniec tematu 21:58, 19.09.2020

Zomo niwiadomoZomo niwiadomo

5 1

Zburzyc stadion i komendę wojewódzkom postawic Policji 21:59, 19.09.2020

ManiusManius

6 3

Najlepiej by było dożynki na tym stadionie i buchaje bym pooglądał 22:01, 19.09.2020

damdam

13 6

Wysyp Januszy co w życiu na meczu nie byli. Nie Ronaldo nie przyjdzie - jesteśmy biednym klubem ale utrzymamy sie 22:02, 19.09.2020

Wiejska mentalność Wiejska mentalność

13 1

Najpierw feta za awans teraz hejt..... jednak głęboka prowincja. Powinniście jednak mieć swe kluby w B-klasie i cieszyć się z każdej wygranej nad profesjonalistami z sąsiedniej wioski . 23:14, 19.09.2020

OlafOlaf

3 1

100/100 08:47, 20.09.2020

Precz !! Precz !!

10 3

Trener Miękka Faja Precz z Nim !!! Gettinger brama no i co ?? Ławka !!! Od 1 meczu co chwile zmiany kupę warte !! Próbujesz się wypowiadać z głowa, ale w praktyce słowa warte świeczki Won Z Naszej Stali Gamoniu !!! 01:11, 20.09.2020

Pedały są NajlepszePedały są Najlepsze

6 1

Wy padaki ze Stali. 01:31, 20.09.2020

KokosKokos

5 1

Kupujcie więcej kopaczy matoły nie zganiajcie na trenera przecież gwiazdy grają 07:12, 20.09.2020

Małomiasteczkowi Małomiasteczkowi

8 5

hejterzy! Jesteście jak wiejskie chłopki na meczu klasy FU. Stoją przy linii bocznej z puszką piwa w ręce i lżą sędziego, zawodników drużyny przeciwnej. Cieszą się tylko wtedy jak ich drużyna wygrywa. Niczego sami nie potrafią, bo inaczej to oni biegałyby po boisku. A Wy? Robicie to samo przed kompem. Ludzie bez ambicji, lepiej grać niżej ale wygrywać. Sami niczego pewnie nie osiągnęliście i nie osiągniecie, bo inaczej znalibyscie czym w dochodzeniu do kolejnych sukcesów są porażki. W wielu polskich miastach ludzie marzą o tym aby ich drużyna grała wyżej, a w ekstraklasie? Dla wielu nieosiągalne. Jak dla Stali przez 24 lata. Od bankruta do ekstraklasy a jeszcze kilka lat temu okręgówka. Dla wielu ludzi zagrać choć przez sezon w ekstraklasie, oglądac mecz swej drużyny z najlepszymi to marzenie i zaszczyt . Ale nie dla Was. Pojęcia nie macie o co w tym chodzi. Dla was to kolejna okazja do hejtu. W Anglii kilkanaście lat temu różnica w wysokości wpływów z praw telewizyjnych była tak ogromna, że kluby awansujące do najwyższej ligi od razu spadały, bo nie miały kasy i czasu na zbudowanie sinych drużyn. Trwało to latami. Awans i spadek , zawsze ci sami.KASA MISIE KOCHANE, KASA! A Wam się trafił cud nad Wisłoką, drużyna gra w ekstraklasie, piłkarze spełnili marzenia najstarszych najwierniejszych kibiców, dzieci, które nie miały pojęcia co to ekstraklasa. Każdy mądry mówi i powtarza. Celem jest utrzymanie. Dopiero cztery mecze. Ale dla Was nieważne, jest okazja do hejtu, dokopać, obrazić, napluć. To jest życie! A nie jakieś tam bieganie po boiskach od dzieciństwa , pot, wysiłek, wyjazdy, kontuzje, wysiłek rodziców, aby zawieść, przywieść z treningu, terminy rodzinne dostosowane do terminów sportowych, na koniec rezygnacja z leżenia z piwkiem przed TV. Ale to wy jesteście tu autorytetami, wy macie najwiecej do powiedzenia. Nie masz sukcesów, ale masz klawiaturę i wulgarny język. Możesz wiele!!! 09:57, 20.09.2020

TAK wszystko się zgadza ale,
na zachodzie jeśli klub awansuje do wyższej ligi a nie ma kasy na konkretne transfery, to ci zawodnicy którzy ten klub reprezentują na treningach a zwłaszcza w czasie meczów dają z siebie wszystko bo konkretna kasa jest jeżeli grasz i dajesz coś drużynie a nie za to że jesteś zawodnikiem jak to ma miejsce u nas 16:00, 20.09.2020

KoksKoks

0 1

Możesz lody robić mój pies czeka patalachu komuchu zasrany 18:03, 20.09.2020

do słoika wyżejdo słoika wyżej

6 0

Szukaj sponsorów, nie frajerów bliżej siebie dla tych gwiazd wśród mieleckich wspaniałych pracodawców patrioto zamiast mieszać w to politykę i europosła. Bo ta bajka długo nie potrwa. 12:21, 20.09.2020

haratać w gałę każdyharatać w gałę każdy

5 2

22 kopaczy dostaje stypendium od miasta i to po 4 tysie na łeb a za co to nie wiem bo tej kasy od TV to już za dużo , a kontrakty powinny być uzależnione od wyników a nie za udział i to powinno dotyczyć także zarządu 12:41, 20.09.2020

hehehehe

4 1

Patrz i płać na te padaki. 13:30, 20.09.2020

KibolKibol

6 4

Byl "szybki" awans teraz bedzie szybki spadek...niechcieliscie trenera Marca ktory umial poukladac druzyne!! Wzieliscie jakiegos wf-iste bez ikry to macie...karma szybko wraca. Bedzie spadek a pozniej pomalutku pomalutku do przodu z innym trenerem... 13:45, 20.09.2020

5 5

Bardzo dobry mecz. Jestem mega szczęśliwy, że Lechia wreszcie wszystkim udowodniła że jest silną drużyną, tak trzymać! 15:04, 20.09.2020

damiandamian

0 8

brawo dla klubu, to tylko początek, dalej będą kolejne zwycięstwa 🙂 15:06, 20.09.2020

mikemike

1 8

Widać że się rozwijają, oby tak dalej! Brawo dla klubu, wierzę w Was! 15:08, 20.09.2020

wy padaki ze Staliwy padaki ze Stali

2 1

W Afryce dzieci nie mają z głodu czego do ust włożyć w dodatku umierają na choroby. Jedyne czym żyją to jedna piłka na całą wieś a wy jeszcze śmiecie o kasie gadać! 15:13, 20.09.2020

hehehehe

4 0

Co lepsi wyjechali stąd i robią karierę. Zostają tu same padaki bez ambicji! 18:06, 20.09.2020

LumboLumbo

3 1

Od jutra rano na 7 ok na berw meble skręcać od 13. Trening i tak codziennie 18:07, 20.09.2020

Waldek Waldek

3 2

Nic z tego nie będzie zarząd to leśne dziadki precz znimi łapówkarze i handlarze STS grają nie ci co są dobrzy tylko ci co mają agentów co z zarządem się dogadują bo promują swoich wzięli trenera co pasuje do tych lch machlojek w dupie mają Stal byle się nachapac Marzec w układy nie chciał wejść to wyleciał 22:28, 20.09.2020

LimbusLimbus

2 1

Gruszecki druga drużynę wprowadził to mu podziękowali wzięli Skibke co mu karzą to robi Marzec awans zrobił to go wyje. Bali to matoły nie dzialacze 23:28, 20.09.2020

KibolKibol

0 0

Dlatego za Marca kibicowalem stali teraz mam ją w d... bo nie ma stali tylko jest zarzad stali, a jego decyzje bardzo mi sie nie podobaja... 08:07, 21.09.2020

chrupekchrupek

0 2

Dzwońcie do Vukovicia. Jeszcze nie wyjechał z Kraju. 12:52, 21.09.2020

Były MielczaninByły Mielczanin

1 1

Czas próby tak naprawdę dopiero się zaczyna - do tej pory trzy wyjazdy, a u siebie bardzo silny Górnik Zabrze, to tak naprawdę mogło być zero punktów i nikt nie mógłby być zdziwiony. Teraz przed Stalą pięć kolejek, w których mają szansę ugrać więcej, niż 1 pkt / mecz, bo w pięciu następnych, zarazem ostatnich w tym roku kolejkach, to raczej będzie zero pkt... Wkrótce więc się przekonamy, czy o utrzymanie będzie łatwo, czy trudno. 16:42, 21.09.2020