PGE FKS Stal zatrzymała pościg Radomiaka! Na trybunach znów święto! [FOTO, KULISY, WIDEO]

20:33, 27.06.2020 P.C Aktualizacja: 21:08, 28.06.2020
Skomentuj

W meczu górnej części tabeli Fortuna 1 Ligi PGE FKS Stal Mielec pewnie pokonała Radomiaka.

Piłka nożna, Fortuna 1 Liga
PGE FKS STAL MIELEC - RADOMIAK RADOM 2:0 (2:0)

Bramki:
1:0 - 6 min - Mateusz Bodzioch
2:0 - 34 min - Bartosz Nowak (karny)

Stal: 33. Jakub Wrąbel - 11. Szymon Stasik (87, 3. Łukasz Seweryn), 5. Mateusz Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger - 10. Mateusz Mak, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 8. Maciej Urbańczyk, 17. Bartosz Nowak, 7. Maciej Domański (65, 9. Andreja Prokić) - 14. Michał Żyro (65, 96. Robert Dadok).

Radomiak: 1. Cezary Miszta - 14. Damian Jakubik, 4. Maciej Świdzikowski (34, 30. Mateusz Kryczka), 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 7. Mateusz Michalski, 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot, 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita (78, 90. Jakub Nowakowski) - 22. Maciej Górski (73, 70. Merveille Fundambu).

Żółte kartki: Jakubik, Kaput, Cichocki.
Czerwona kartka: Cezary Miszta (30. minuta, Radomiak, za faul taktyczny).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Widzów: 1710.

Dzięki tej wygranej Stalowcy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzić ich może jednak jutro Podbeskidzie, jeśli wygra ze Stomilem Olsztyn.

Na trybuny wrócili kibice, którzy cały mecz wspierali Stalowców.

WIDEO - KULISY MECZU

[ZT]57513[/ZT]

Tuż przed meczem nad stadionem przeszło gradobicie.

To pierwsza porażka Radomiaka po pandemicznej przerwie. Zespół z Mazowsza ruszył w pościg za czołówką Fortuna 1 Ligi, jakby zamierzał awansować do ekstraklasy bez barażów. W Radomiu zapowiadali, że jadą do Mielca wyłącznie po zwycięstwo, podkreślali słaby występ mielczan tydzień temu w Bełchatowie. Boisko błyskawicznie plany Radomiaka zweryfikowało.

Trzeba przyznać gościom, że faktycznie wierzyli w komplet punktów przy Solskiego i w 2 minucie mogli objąć prowadzenie, ale strzał Mikity zatrzymał się na słupku bramki, którą znów strzegł Wrąbel. Wrócił po kontuzji.

Ledwie cztery minuty później Radomiak pogubił się w defensywie i próbował to wykorzystać Michał Żyro, jego strzał jednak został zablokowany, ale przyniósł rzut rożny. Z kornera bardzo precyzyjnie dośrodkował Getinger, a Bodzioch pewnie wpakował piłkę do siatki. Stal objęła prowadzenie i kontrolę nad meczem.

Mielczanie cofnęli się i pozwolili by Radomiak konstruował atak pozycyjny. Goście męczyli się w tym elemencie poważnie, a największe zagrożenie stworzyli po strzale z dystansu i rzucie rożnym. Upalna pogoda nie sprzyjała prowadzeniu gry. Stal cierpliwie czekała na swoją okazję. Doczekała się po upływie 30 minut meczu.

Niezdecydowanie bramkarza i stopera wykorzystał Nowak, który zabrał Radomiakowi piłkę i ruszył w kierunku pustej bramki. Faulował go golkiper Miszta, za co zobaczył czerwoną kartkę. Sam Nowak zamienił rzut karny na drugiego gola i… emocje praktycznie się skończyły.

Jeszcze przed przerwą bliski trafienia był Domański, po zmianie stron goście zerwali się trzykrotnie, ale przegrywali chociażby pojedynki biegowe z Wrąblem.

Stal miała przynajmniej trzy okazje na dobicie rywala, ale mielczanie nie zmieścili piłki w bramce mimo wyśmienitych okazji. Zasłużenie jednak zainkasowali trzy punkty i wrócili na miejsca w tabeli Fortuna 1 Ligi, które dają bezpośredni awans do ekstraklasy.

TABELA

WYNIKI I TERMINARZ

STATYSTYKI DOSTARCZA FcTables.com

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Radomiakiem

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej: