Zamknij

Ile rachunków bankowych warto posiadać?

19:51, 24.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 19:51, 24.05.2022

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez konta osobistego. Daje ono wiele korzyści. Można np. płacić bezgotówkowo za zakupy stacjonarnie i online, opłacać rachunki bez wychodzenia z domu, a także przechowywać swoje pieniądze w bezpiecznym miejscu. Jednak, czy jedno konto wystarczy do tego wszystkiego? Z ilu warto korzystać? Jakie są zalety posiadania kilku kont? Sprawdź.

Czy jedno konto bankowe to jest dobry pomysł?

Posiadanie jednego rachunku i trzymanie na nim całej gotówki jest dość ryzykowne z wielu powodów.

• Gdy system banku ulegnie niespodziewanej awarii, Ty pozostaniesz bez pieniędzy, dopóki sytuacja nie ulegnie zmianie.

• Jeśli padniesz ofiarą oszustwa internetowego lub zgubisz portfel, możesz stracić wszystkie oszczędności, co zaważy na bezpieczeństwie Twojej rodziny.

• Kiedy karta nagle się rozmagnesuje lub bankomat ją "wciągnie", pozostaniesz bez środków do życia, dopóki nie otrzymasz nowego środka płatniczego z banku. To może potrwać nawet do 14 dni.

Z pewnością słyszałeś o tym, żeby zarówno w domu, jak i w podróży nie przechowywać całej gotówki w jednym miejscu. Dzięki temu w momencie kradzieży istnieje szansa, że nie stracisz wszystkich swoich oszczędności. Ta zasada dotyczy także konta w banku.

Dlatego dla Twojego bezpieczeństwa lepiej będzie, jeśli będziesz przechowywać swoje oszczędności na kilku kontach w różnych bankach. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/darmowe-konto-dla-kazdego/.

Ile kont bankowych warto mieć?

Dwa rachunki osobiste to absolutna podstawa. Drugie konto można wtedy traktować jako "awaryjne" i np. przechowywać na nim kwotę, która pozwoli na pokrycie podstawowych potrzeb. Może przydać się także do porządkowania budżetu domowego i służyć np. do płacenia rachunków czy odkładania pieniędzy na drobne przyjemności.

Takie konto bankowe wybierzesz dzięki finanse.rankomat.pl. To proste narzędzie, które pozwoli Ci nie tylko znaleźć, ale także otworzyć nowy rachunek na korzystnych warunkach. Co ważne – zrobisz to szybko i bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo warto pomyśleć o założeniu konta:

• oszczędnościowego – może być ono oprocentowane od 0,8 do nawet 3%. Zatem, przechowując na nim swoje oszczędności, możesz je bez żadnego wysiłku regularnie pomnażać;

• walutowego – jest przydatne, jeśli często podróżujesz lub zdarza Ci się przyjmować przelewy w obcej walucie. Pieniądze nie zostaną od razu przeliczone na złotówki, więc nic nie stracisz;

• wspólnego – świetnie sprawdzi się do oddzielenia majątku małżeńskiego od osobistego. Znacznie ułatwia zarządzanie budżetem domowym, a przy tym pozwala zachować niezależność finansową.

Jeśli masz pociechy, pomyśl także o otworzeniu specjalnego rachunku dla nich, który jest połączony z kontem osobistym rodzica. To rozwiązanie pozwala łatwo odkładać pieniądze na przyszłość dzieci. Może służyć np. do przechowywania zasiłku 500+ czy prezentów gotówkowych od rodziny. Dzięki temu oszczędności pociechy nie pomieszają się z finansami domowymi i łatwiej będzie zachować porządek w budżecie.

Jeden rachunek? To może być za mało w awaryjnej sytuacji. Dlatego przemyśl swoje potrzeby i otwórz dodatkowe konto. Sprawdź w praktyce, ile to może przynieść korzyści.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%