Zamknij

Pasy bezkońcowe

14:56, 16.09.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:56, 16.09.2021

Pasy ścierne są niezbędnym narzędziem służącym do obróbki różnego rodzaju materiałów. Ze względu na różne zastosowania ich budowa jest bardzo zróżnicowana, możemy zatem wyróżnić między innymi pasy o podkładzie papierowym, poliestrowym i bawełnianym wykonane z korundu, elektrokorundu, cyrkonu, ceramiki, filcu, węglika krzemu, włókniny, a także kompaktowe, maszynowe i Trizact.

Aby dobrać odpowiednie pasy ścierne warto skorzystać z filtra, który oferują najlepsze sklepy zajmujące się tą branżą. Filtr pomaga w wyborze produktu dzięki możliwości sprawdzenia go pod kątem grubości, granulacji, wymiarów, typów łączenia, grupy czy marki.

Gdzie kupić pasy ścierne?

Pasy bezkońcowe, znane również jako pasy ścierne są specyficznym materiałem o bardzo dużej różnorodności, kupując go musimy więc mieć pewność, że sprzedają nam je specjaliści w tej wąskiej dziedzinie. Najlepsze sklepy zajmujące się pasami zaoferują możliwość wyprodukowania pasów na specjalne zamówienie klienta. Szeroka oferta wszystkich najważniejszych producentów na rynku da nam pewność, że nie tylko znajdziemy interesujący nas produkt, ale również, że przy obróbce różnych materiałów będziemy mogli zrobić całe zakupy w jednym miejscu, zwłaszcza, jeśli dostaniemy w nim również wszystkie niezbędne akcesoria. Niezwykle istotna, zwłaszcza przy dużych zamówieniach, jest możliwość wykonania krótkiej serii danego pasa, który pozwoli nam upewnić się, że właśnie pas o tej specyfikacji będzie dla nas optymalny. Taka możliwość pozwoli nam na dużą oszczędność wobec zakupu pasów, które nie spełnią naszych oczekiwań. Oczywiście szybka dostawa towaru i fachowe doradztwo techniczne pracowników, którzy doskonale wiedzą, który pas będzie najlepszy w naszej sytuacji, będą nieocenione.

Rodzaje pasów ściernych

Poza wspomnianym na początku podziałem można podzielić pasy ścierne również ze względu na ich przeznaczenie. W ten sposób możemy je podzielić na pasy bezkońcowe, pasy bezkońcowe do cykliniarek, pasy bezkońcowe Klingspor, tulejki ścierne, opaski ścierne, pilniczkowe, rotacyjne, szerokotaśmowe, do metalu, do stali czarnej, do stali nierdzewnej, do stali narzędziowej, do aluminium, drewna, szkła, żeliwa, gumy, tworzyw sztucznych, płyt mdf, do satynowania, polerowania i do powierzchni lakierowanych. Do ceramiki używa się pasów z węglikiem krzemu, a do szlifowania metalu i drewna elektrokorundowe, które nie zawierają związków siarki i mają bawełniane lub poliestrowe podłoże. Charakterystyczne są pasy ścierne maszynowe, których podkład opiera się na specjalnym papierze, dzięki czemu mają właściwości antystatyczne. To sprawia, że powierzchnia ścierna nie jest w trakcie pracy zapychana pyłem. Charakterystyczne dla pasów ceramicznych są ich właściwości samoostrzące i wysoka wydajność, co jest szczególnie istotne, ponieważ służą do obróbki materiałów o wyjątkowej twardości, takich jak stal nierdzewna, tytan czy stal narzędziowa. Pasy ceramiczne mają podłoże bawełniane lub poliestrowe. Najlepsze do stopów żelaza, metali kolorowych oraz żeliwa są z kolei pasy z węglikiem krzemu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%