Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto wybierać nowe mieszkania?

11:39, 21.11.2019 |

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych w naszym życiu. Wyszukanie i dobór odpowiedniej oferty wymaga od nas czasu, zaangażowania, a także i przemyśleń. Wiąże się to również z mnóstwem formalności, a często też wzięciem kredytu. Podstawowym kryterium wyboru, od którego powinniśmy zacząć jest pytanie: mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego? Obie te opcje charakteryzują się zupełnie inną specyfiką, każda z nich ma swoje wady, jak i zalety. Obserwując jednak rynek nieruchomości, coraz więcej osób decyduje się na zakup nowych mieszkań. Co ich do tego przekonuje? Przeprowadzono badania, w których wskazano najpopularniejsze powody takich wyborów. Sprawdź jakie!

Wszystko jest nowe

Jakikolwiek, najbardziej dogłębny remont mieszkania wtórnego nie przywróci go do stanu pierwotnego. W obecnie budowanych budynkach wykorzystywane są nowoczesne materiały, które nie były jeszcze dostępne kilkanaście lat temu, mają lepszą jakość i parametry. Jest to widoczne np. w termoizolacji -ocieplenie jest lepsze, dzięki czemu potrzeba mniej energii, aby dany budynek ogrzać. Nowe mieszkania mają bardziej funkcjonalny rozkład -przestrzeń jest zagospodarowana, a przy tym dopasowana do potrzeb mieszkańców. Wnętrza są ciekawe, otwarte, jasne. Cały budynek zaprojektowany jest tak, aby być funkcjonalny i estetyczny. Ważna w tym wszystkim jest również okolica. Mieszkanie mieszkaniem, ale to co nas otacza jest równie istotne. Możemy liczyć na garaż, windę, recepcję, ochronę, a przy wyższych standardach nawet na zarządzanie nieruchomością przez smartfona. Nowoczesne inwestycje obejmują w swoich planach całą przestrzeń zagospodarowania wokół: tereny zielone, parkingi, place zabaw. Wszystko to co czyni to miejsce atrakcyjnym, dzięki czemu, dobrze się tam mieszka.

Budynek nie wymaga remontów

Kupując mieszkanie z takiej kategorii, jest ono po prostu NOWE! Nikt wcześniej, przed nami w nim nie mieszkał, nikt niczego nie zepsuł. Dostajemy nieruchomość, w której dopiero zakończono prace budowlane. Wszystko pachnie nowością, jest ładne i zadbane. A co najważniejsze, przez następnych kilka lat nie musimy martwić się żadnymi remontami. W mieszkaniu z rynku wtórnego zawsze jest coś do zrobienia, wymiany -w tym wypadku nie. Oczywiście takie mieszkanie też może mieć ewentualne wady, niedociągnięcia, ale tutaj sprawa jest prosta. Kupując nowe mieszkanie, kupujemy produkt, który musi mieć gwarancję. Dlatego niezależnie co by się działo, jakie wystąpią utrudnienia, odpowiada za nie deweloper i to on jest zobligowany do usunięcia utrudnienia w korzystaniu z lokalu.  

Samemu decyduje się o wystroju wnętrza

Przy zakupie nowego mieszkania mamy wpływ na jego najdrobniejszy szczegół. Po wybraniu odpowiedniego lokalu, metrażu, pora zastanowić się nad jego rozkładem. Zazwyczaj plany układów pomieszczeń są już ustalone, ale jeśli odpowiednio szybko zainteresujemy się tym tematem, możemy w nich trochę pozmieniać. Musimy zaplanować jak chcemy, żeby to mieszkanie docelowo wyglądało, aby dostosować naszą wizję do realnego wykonania. Kuchnia otwarta czy zamknięta? Prysznic, a może wanna? Przeanalizujmy nasze zwyczaje i potrzeby, aby w miarę możliwości je wszystkie uwzględnić. Nie zapominajmy w tym wszystkim o wejściach do mediów, gniazdkach elektrycznych, a także punktach świetlnych. Uzgodnijmy to z deweloperem, aby później nie okazało się, że w miejscu planowanej szafy znajduje się wejście na antenę. Jeśli na tym poziomie wszystko ustalimy jak należy, później możemy zająć się wyłącznie urządzaniem wnętrza, wedle naszego stylu i gustu. Co więcej, o to już nie musimy pytać dewelopera.

REKLAMA
(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone